Manicure hybrydowy.

Manicure hybrydowy to dobra alternatywa dla każdej kobiety, która nie ma zbyt dużo czasu na ciągłe wizyty w salonie kosmetycznym. Lakiery hybrydowe mają w zasadzie same plusy. Ich aplikacja jest dziecinnie prosta. Przy odrobinie chęci szybko nabiera się wprawy. Nie różni się to wiele od nakładania tradycyjnego lakieru do paznokci. Każda amatorka zdobienia paznokci może sama się tego nauczyć, ponieważ koszt zakupu specjalnej lampy do utwardzania hybryd jest na prawdę bardzo niewielki. Dobry sprzęt nabędziemy już za kilkadziesiąt złotych. A trzeba pamiętać, że jeśli chodzi o lampę, to jest to wydatek w zasadzie jednorazowy, ponieważ dobrej jakości pampa led, będzie nam służyć latami. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup całego zestawi startowego. Każda renomowana marka posiada takie w swojej ofercie. Startówki składają się z lampy oraz kilku niezbędnych akcesoriów takich, jak: aceton, cleaner, waciki bezpyłowe, patyczki do skórek, streamer do usuwania lakieru, baza pod lakier, top nawierzchniowy, oraz kilka podstawowych kolorów hybryd. Na początek ten komplet w zupełności wystarczy.

Nakładanie hybrydy jest bardzo łatwe. Najpierw przygotowujemy płytkę paznokcia do dalszych czynności. Piłujemy pazurki, nadając im odpowiedni kształt, matujemy płytkę, aby lakier miał szansę odpowiednio mocno do niej przylgnąć, a następnie przemywamy paznokieć odtłuszczaczem. Należy to zrobić dość dokładnie, ponieważ na tłustej powierzchni lakier może szybko odpryskiwać. Pierwszy etapem jest nałożenie cienkiej warstwy bazy, którą utwardzamy w lampie. Potem można przystąpić do aplikacji wybranego wcześniej koloru. W zależności od producenta, rodzaju lakieru oraz typu lampy, czas utwardzanie może być inny. Również ilość nakładanych warstw danego koloru będzie różna dla różnych kolorów. Te bardziej intensywne mogą pokryć paznokieć już za pierwszym razem, ale niektóre kolory wymagają nawet trzech warstw, aby uzyskać pożądany efekt. Ostatni krok to nałożenia topu, który utwardzi oraz nabłyszczy lakier. Istnieje wiele rodzajów topu. Najprostsza wersja będzie jednak wymagała przemycia cleanerem warstwy dyspersyjnej. I to wszystko. Oczywiście hybrydy umożliwiają różnorakie zdobienia. Jeśli opanujemy podstawowe umiejętności, możemy śmiało zacząć eksperymentować.

Hybryda przetrwa nawet miesiąc. Ale już po dwóch, trzech tygodniach na paznokciu pojawi się odrost. Jest to znak, że należałoby usunąć hybrydę i nałożyć nową warstwę. Wiedza o tym, jak usunąć hybrydy prawidłowo, jest bardzo istotna, ponieważ jest to etap, w którym nasze paznokcie są najbardziej narażone na uszkodzenia. Jedyną słuszną metodą usuwania lakieru hybrydowego jest użycie acetonu. Sporą jego ilość nakładamy na waciki, które umieszczamy na paznokciach. Następnie szczelnie owijamy palce folią aluminiową. Czekamy ok. pięcie do dziesięciu minut i usuwamy zawiniątka. Aceton rozpuszcza lakier, więc powinniśmy delikatnie zdjąć go przy użyciu streapera. Tylko ten sposób zagwarantuje nam, że paznokcie w żadne sposób nie ucierpią, nie będą się rozdwajać, a płytka pozostanie mocna i zdrowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here