Jak zerwać z dziewczyną?

Zrywanie z dotychczasowym partnerem to sztuka – trzeba odpowiednio poważnie zakończyć trwający związek, nie raniąc przy tym (jeśli to oczywiście możliwe) uczuć drugiej osoby. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie tego podczas osobistego spotkania. Niektórzy posługują się komunikacją telefoniczną lub internetową, jednak bywa to niewskazane i jest oceniane gorzej, niż zerwanie podczas rozmowy w cztery oczy. Rozmowa pozwala na przedyskutowanie wielu drażniących kwestii, natomiast przez telefon lub internet najczęściej nie ma do tego okazji – zazwyczaj tuż po zerwaniu kontakt się urywa lub rozmówcy blokują się nawzajem.

Jak zerwać z dziewczyną i pozostać z nią w dobrych stosunkach
Związki mają to do siebie, że kończą się czasami, uczucie wygasa lub przeradza w inne. Jest to często naturalna kolej rzeczy, więc jeśli zauważa się brak miłości, pożądania, przywiązania w związku nie warto go ciągnąć z przyzwyczajenia lub dla świętego spokoju. W ten sposób krzywdzi się i partnerkę, i siebie. Zerwanie z dziewczyną powinno być krokiem przemyślanym i ostatecznym. Najlepiej jest, gdy po rozstaniu pomiędzy partnerami w dalszym ciągu będzie istniała pewna znajomość i rodzaj bliskości – wiele par zrywa ze sobą i później obraża lub mija bez słowa na ulicy. To zdecydowanie nie jest przyjemne. Jeśli jest to możliwe, należy w rozmowie wyjaśnić sobie przyczyny takiej i takiej decyzji. Często, gdy w związku nie dzieje się dobrze, oboje partnerów ma tego świadomość, więc zerwanie przychodzi łatwiej.

Metody
Nie ma dobrej metody na zerwanie, ale można próbować sobie to ułatwić. Niektórzy robią to podczas wspólnej kolacji, inni na spacerze. Tak naprawdę okoliczności zależą od relacji, ale trzeba tak dobrać miejsce, by nie stworzyć sobie negatywnych skojarzeń z ulubionym otoczeniem bądź czynnością. Warto zachować się jak najbardziej elegancko, nie zapomnieć o grzeczności, kwiatach i tym, że było się w związku przez pewną ilość czasu, dlatego więc niezbędny będzie szacunek do partnerki i swojego uczucia.

Niekoniecznie rozstanie
Niektóre pary próbują jeszcze różnych metod na ratowanie związku. Odchodzą od siebie na jakiś czas, wyjeżdżają, wybierają się razem na jakąś uroczystość – cóż, jeśli związek jest stracony, niewiele to pomoże. W przypadku wygasłego uczucia lub w sytuacji, gdy partnerzy poznali już inne osoby, nie będzie to dobrym rozwiązaniem i może spowodować po prostu większą frustrację. Można spróbować, jednak niekiedy właśnie w ten sposób oboje przekonują się o tym, że miłość między nimi już nie istnieje. Czasem jednak udaje się cokolwiek osiągnąć, chociaż bywa, że należy całkowicie zmienić oczekiwania.

Co po rozstaniu?
Jeśli jedna ze stron w związku cierpi bardziej (może tak być, jeśli druga osoba zdradziła bądź ewidentnie nie odwzajemnia uczucia), często po rozstaniu należy dać sobie trochę czasu, zanim – ewentualnie – zacznie się pozostawać ze sobą w przyjacielskich stosunkach. Jeśli jest to trudne, nie warto jednak próbować, gdyż lepsza jest obojętność, niż otwarta wrogość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here