Co zabrać do szpitala?

Wizyta w szpitalu dla większości pacjentów jest zdarzeniem niezwykle stresującym. Zwykle oznacza to, że mamy jakiś poważny problem zdrowotny, który uprzykrza nam życie. Jesteśmy nastawieni na diagnostykę, która może przynieść niełatwe do zaakceptowania informacje lub na zabieg czy operację, które – nawet jeśli na pozór błahe, tak jak np. wycięcie wyrostka robaczkowego czy korekta przegrody nosowej – są jednak zawsze ingerencjami w organizm i mogą przynieść ból lub dyskomfort.

W sytuacji, w której i tak martwimy się o nasze zdrowie, dodatkowe stresy mogą czekać nas ze strony polskiej państwowej służby zdrowia, która – jak dobrze wiemy – w wielu swoich obszarach jest niedofinansowana. W takiej sytuacji często zastanawiamy się, co zabrać do szpitala, żeby nasz pobyt przebiegał w sposób możliwie jak najmniej uciążliwy. Oczywiście, szpitalny ekwipunek nie zawsze będzie identyczny. To, jakie dokładnie rzeczy ze sobą zabierzemy, wynika z powodu, z jakiego udajemy się do szpitala, i od wielu osobistych czynników.

Zamiast zastanawiać się, które rzeczy ze sobą wziąć, i ryzykować, że pominiemy coś niezbędnego, warto po prostu zadzwonić na izbę przyjęć szpitala, w którym jesteśmy umówieni na pobyt, i zapytać, co będzie nam potrzebne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że usłyszymy wtedy o konieczności posiadania własnych artykułów higienicznych, takich jak np. pampersy czy podkłady higieniczne. Oczywiście, szpitale posiadają takie artykuły w swoich magazynach, lecz ze względu na kiepską sytuację finansową często oczekują, że pacjent przyniesie je ze sobą. Szpitalne rezerwy często przeznaczone są dla nagłych przypadków.

Możliwość zasięgnięcia informacji w szpitalu istnieje oczywiście tylko wówczas, gdy nasza wizyta na oddziale jest planowana ze znacznym wyprzedzeniem. Przy nagłych wypadkach oczywiście nie mamy możliwości mieć przy sobie wszystkich niezbędnych rzeczy. Wtedy musimy liczyć się z czasowymi niedogodnościami do czasu, kiedy bliska osoba dostarczy nam potrzebne rzeczy. Jeśli jednak jesteśmy w tak komfortowej sytuacji, że nasz pobyt jest zaplanowany, powinniśmy dokonać wszelkich starań, by czuć się na oddziale w miarę dobrze.

Istnieje kilka uniwersalnych rzeczy, które na pewno będą nam potrzebne, bez względu na to, jaka jest przyczyna naszego pobytu w szpitalu. Są to przede wszystkim: piżama lub koszula nocna i klapki.
– Piżama lub koszula nocna. Oczywiście, jeśli zapomnimy piżamy, prawdopodobnie dostaniemy do użytku szpitalne ubranie. Takie piżamy i koszule są często jednak w kiepskim stanie, mają niedoprane plamy i pourywane guziki. Może być też problem z odpowiednim rozmiarem. Bezwzględnie warto jest mieć swój szpitalny ubiór.
– Klapki. Jeśli spędzamy w szpitalu kilka nocy, z pewnością będziemy musieli skorzystać ze szpitalnej łazienki. Niestety często są one w opłakanym stanie. I choć normy czystości w szpitalach są wyśrubowane, wizyta pod ogólnodostępnym prysznicem raczej nie będzie należała do przyjemności. Aby lepiej się poczuć i uniknąć grzybicy, bierzmy prysznic w klapkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here