Wybieramy imię dla psa

Kiedy nadchodzi ten dzień i w końcu możemy cieszyć się z faktu, że zostaliśmy właścicielami wymarzonego przez nas psa, musimy zdecydować się, jakie imie dla psa będzie najlepsze. Wybranie imienia dla psa, to nie lada gratka i należy podejść do tego tematu możliwie jak najbardziej rozsądnie. Na co jednak należy zwrócić największą uwagę, jeśli chodzi o wybór najlepszego imienia dla psa? W jaki sposób możemy je wybrać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Imię dla psa dopasowane do jego wyglądu

W jaki sposób wybieramy imię dla psa? Pierwszym ze sposobów, jest dopasowanie go względem wyglądu naszego pupila. Tutaj, pole możliwości, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego imienia dla psa, jest bardzo duże. Po uwagę możemy brać zarówno rozmiar psa, gabaryty – np. to, czy jest to pies dość szczupły czy też raczej grubszy. Tutaj mamy bardzo szerokie pole manewru. Możemy zdecydować się nazwać naszego pupila np. Grubcio, jeśli jego gabaryty będą wskazywały na tuszę. Możemy też zdecydować się na wybór imienia dla psa od umaszczenia. Jeśli nasz pies jest cały czarny, świetnie sprawdzi się tutaj imię Boruta, Diabeł czy Węgielek. W momencie, kiedy umaszczenie psa jest raczej jasne, możemy zdecydować się na Śnieżynkę – w przypadku suni. Doskonałym pomysłem na imię dla białego psa jest też Bianca lub – wersji męskiej – Bianco.

Imię dla psa dopasowane do jego cech charakteru

Innym sposobem na wybranie odpowiedniego imienia dla psa, jest wybranie go według najbardziej oczywistych cech charakteru naszego pupila. Jeśli zatem jest on bardzo spokojny i słucha się nas, możemy zdecydować się na nadanie mu mienia takiego jak Miluś – z racji tego, że jest miłym psem. W momencie kiedy, jednak nasz pies jest psem energicznym i dynamicznym, świetnym imieniem będzie Devil, Szatan czy np. Petarda – w przypadku suczki.

Imiona ludzkie dla psa – czy można?

Bardzo często spotykamy właścicieli psów, którzy nazywają swoje psy imionami ludzkimi. Dla jednych może być to coś, co nie do końca będzie nam się podobało. Dla innych, nazwanie psa imieniem ludzkim jest czymś absolutnie normalnym. Zdania są tutaj bardzo podzielone. Niemniej jednak prawdą jest, że psy o imieniu Kuba czy Sonia, bardzo często spotykamy.

Jakie powinno być imię dla psa?

Nie ma tak naprawdę znaczenia, jak nazwiemy naszego psa – ważne, aby imię się nam podobało oraz aby pies na nie reagował. Przyjmuje się jednak zasadę, która jasno mówi o tym, że imię dla psa powinno składać się z maksymalnie dwóch sylab. Tylko w ten sposób, pies będzie w stanie je zapamiętać. Ważne jest też to, aby imię dla psa było proste do wymówienia. To, czy my będziemy w stanie sobie z jego wypowiedzeniem poradzić – to jest pewne. Pamiętajmy jednak, że percepcja psa działa w nieco inny sposób. Im prostsze i bardziej rozpoznawalne imię psa wybierzemy, tym lepiej będzie on w stanie je zapamiętać. Pies, którego imię jest długie i skomplikowane, rzadko kiedy reaguje na nie w taki sposób, jakiego byśmy od niego oczekiwali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here