Prawnik rozwodowy – kogo wybrać we Wrocławiu

Życie to pasmo sukcesów i porażek, nieustannych zmian i wyzwań – takim również jest w naszym życiu rozwód. Jest to często bardzo ciężkie psychicznie i fizycznie wydarzenie w naszym życiu. Nie zależnie czy jesteśmy winni zaistniałej sytuacji, czy pokrzywdzeni – dojdzie w trakcie rozprawy sądowej do konfliktu interesów dwóch osób, pomóc wyjść obronną ręką może tylko doświadczony prawnik ze specjalizacją prawa rodzinnego.

Strategia rozwodu

Niezbędnym aspektem jest ustalenie priorytetów i celów na których musimy się skupić. Są to najbardziej istotne kwestia z których za wszelką cenę nie możemy zrezygnować, mogą być nimi:

  • Dzieci, ich wychowanie,
  • Majątek,
  • Wspólna firma (zatrudniająca pracowników).

Prawnik podczas rozwodu musi poznać dokładnie sytuację w której znajduje się klient – ustalić wszystkie fakty, nawet te nie wygodne. Pamiętaj, obowiązuje nas tajemnica zawodowa i nic co klient powie nie zostanie ujawnione. To klient decyduje o czym jego przedstawiciel w sądzie może powiedzieć i w jaki sposób, oczywiście zgodny z prawdą i przekazanymi informacjami.

Pełnomocnik rozwodowy

Z uwagi że sprawy rozwodowe budzą wiele emocji, przeważnie tych skrajnych, warto aby prawnik zapewnił klientowi komfort reprezentując jego interesy i organizując dokumentację, odpowiadając na pisma jak naj mniej angażując klienta. Niestety prawnik nie przeżyje tych wszystkich trudnych chwil podczas rozwodu za swojego klienta, ale w znaczy stopniu może pomóc. Takiego doświadczonego  adwokata od rozwodów we Wrocławiu znajdziesz w centrumsprawrozwodowych.pl

Przebieg rozwodu

Reprezentacja w sądzie to często efekt końcowy, wcześniej należy przejść przez etapy zbierania materiałów, opinii psychologicznych, materiałów dowodowych. Dobrze przygotowanie do rozwodu może zakończyć tren trudny czas na kilku rozprawach (lub nawet na jednej). W tym pomoże doświadczony prawnik. Centrum spraw rozwodowych we Wrocławiu składa się z zespołu specjalistów odpowiedzialnych za kilkanaście działów prawnych związanych z rozwodami oraz psychologów. Ich zaangażowanie i doświadczanie pomoże w każdej sprawie.

Podział majątku

Jeśli nie posiadamy intercyzy, powstaje wspólnota majątkowa. Oznacza to tyle że oszczędności, ruchomości i nieruchomości nabyte w trakcie trwania małżeństwa są własnością obydwojga małżonków. W trakcie rozwodu musimy dojść do porozumienia związanego z podziałem majątku – który nie zawsze jest podzielny w prosty sposób. Jeśli strony są dogadane i dochodzą do porozumienia – można załatwić to na jednej wizycie u notariusza – to znacznie przyspiesza sprawę rozwodową.

Dzieci i władza rodzicielska

To komu przyznać władzę rodzicielską zależy od wielu czynników. Mogą wystąpić tutaj przeciwskazania do opieki nad dziećmi. Wiek dzieci może również znacząco wpłynąć na przyznanie opieki rodzicielskiej. Jak również relacje dzieci z rodzicem. Jeśli nie ma zgodności pomiędzy małżonkami kto powinien objąć opiekę rodzicielską nad dziećmi – do sprawy będzie musiał włączyć się sąd. Bardzo często są to trudne sprawy które mają olbrzymie znaczenia dla klientów – dla tego warto wcześniej bardzo dobrze przygotować się do rozprawy i wybrać doświadczonego prawnika od rozwodów.

Alimenty

Niezależnie komu zostanie przyznana opieka rodzicielska, pojawia się kwestia alimentów. Klient może być w sytuacji iż będzie potrzeba określenia wysokości otrzymywania alimentów, lub ich płacenia na rzecz byłego współmałżonka. Określanie wysokości zobowiązań to również bardzo kontrowersyjna sprawa. Często wymagającą przedstawienia szeregu dokumentów i zaświadczeń aby pozostać przy interesie klienta. Ale doświadczony zespół adwokatów z Centrum spraw rozwodowych (CSR) poradzi sobie również z taka sytuacją.

Centrum Spraw Rozwodowych we Wrocławiu

Zespół doświadczonych psychologów, adwokatów i prawników dostępny jest w centrum Wrocławia. Biuro mieści się przy ul. Przedmiejska 2/112 we Wrocławiu, dostępni są pod adresem internetowym: https://centrumsprawrozwodowych.pl/

Dowiedz się również jak przygotować pozew rozwodowy bez orzekania o winie dostępny na blogu centrum spraw rozwodowych. Znajdziesz również tam wiele innych ciekawy i przydatnych informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here