niemowlęcy podkład higieniczny - jaki?

Podkłady higieniczne do przewijania niemowląt posiadają liczne zastosowania. Często wykorzystywane są zarówno przez kobiety w czasie połogu, jak i dla dziecka.

Rodzaje podkładów na przewijak

Jak już posiadamy w domu przewijak, następną rzeczą jaką musimy kupić są podkłady higieniczne do przewijania. Są dedykowane maluchom od narodzin aż do momentu odpieluchowania. Znakomicie sprawdzają się zarówno do użytku domowego, jak i poza domem. Wyróżniamy następujące rodzaje podkładów do przewijania:

  • jednorazowe podkłady higieniczne z wkładem chłonnym, pakowane są po kilka sztuk w opakowaniu. Główną zaletą jednorazowych podkładów higienicznych, jest wygoda ich stosowania. Ich stosowanie polega na jednokrotnym wykorzystaniu właściwości chłonnych podkładu. Zapewniają utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny.
  • jednorazowe, podfoliowane podkłady na przewijak, mają dwie warstwy, z jednej strony jest bibuła, z drugiej folia. Sprzedawane są zazwyczaj w rolce. Chronią materac i pościel przed zabrudzeniami. Są chłonne, a jednocześnie nie przepuszczają wilgoci i zabrudzeń na podłoże, na którym się znajdują.

podkłady higieniczne dla niemowląt

  • wielorazowe maty do przewijania, takie maty zazwyczaj występują w różnych kolorach i wzorach. Wypełnione są gąbką, natomiast pokryte są ceratą. Po każdym użyciu należy taką matę wyczyścić.
  • wielorazowe prześcieradła na przewijak, wykonane są z tkaniny frotte. Chronią przewijak przed zabrudzeniami. Ich minusem jest konieczność częstego prania.

Jakie podkłady higieniczne wybrać?

Zaletą wielorazowych podkładów higienicznych do przewijania jest to, że wystarczy zakupić je raz i starczą nam na cały okres ‚pieluchowy’. Wadą z kolei jest to, że trzeba je ciągle prać i czyścić.

Jednorazowe podkłady higieniczne do przewijania znacznie ułatwiają życie rodziców. Gdy zużyjemy podkład, wystarczy go zgnieść i wyrzucić do kosza na śmieci. Nie musimy martwić się praniem lub czyszczeniem. Podkłady jednorazowe, mają status produktu medycznego, są bezpieczne dla dziecka i higieniczne. Dzięki folii, gwarantują nieprzemakanie i chronią dziecko przed bakteriami.

Przeczytaj też: http://makelifetasty.pl/materace-do-lozeczek-niemowlakow-jaki-materac-bedzie-najlepszy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here