Co ma program do fakturowania online

Z punktu widzenia księgowego, trudno w dzisiejszych czasach poradzić sobie bez funkcjonalnych narzędzi do księgowania online. Problem polega głównie na tym, że osoba ta musi wprowadzać coraz więcej danych, co – w przypadku standardowych narzędzi – jest bardzo trudne. Jakie udogodnienia posiada więc standardowy program do fakturowania online?

Stawki w pamięci

Najważniejszą zaletą programów do sporządzania faktur online jest ich… pamięć. Tak, to w niej przechowywane są wszystkie informacje dotyczące aktualnych stawek VAT, danych kontrahentów, dostawców i sprzedawców. Co więcej, dostęp do nich jest bardzo prosty, gdyż większość z nich wprowadzana jest albo automatycznie, albo też w ramach funkcji autouzupełniania.

Takie rozwiązanie ma też wiele innych, analogicznych zalet. Jedną z nich jest to, że wspomniane stawki bardzo często aktualizują się w sposób automatyczny. Zasada ta nie dotyczy rzecz jasna samych stawek VAT, lecz obejmuje też inne dane, które mają bezpośredni związek z podatkami, składkami zdrowotnymi i emerytalnymi, a także z ustawą o rachunkowości.

Formularze rzecz jasna

Aplikacje służąca do generowania faktury online oferują dostęp do olbrzymiej bazy różnych formularzy, których – co trzeba przyznać – nie posiada każde biuro zajmujące się księgowaniem. Naturalnie każdy dokument można pobrać z Internetu i wydrukować, ale jest to proces czasochłonny i skomplikowany pod kątem formalnym (brak dostępu do aktualnych druków).

Aplikacje komputerowe posiadają dostęp do szerokiej gamy formularzy online, w tym również do tych najbardziej wyselekcjonowanych. Każdy program posiada stosowną bazę danych, w których poszczególne dokumenty są zapisane. Co więcej, najlepsze aplikacje oferują dostęp do pakietu pomocy, w którym można znaleźć szereg informacji na temat wybranych formularzy.

Interoperacyjność programu

Sporządzanie faktury online nie musi być realizowane z wykorzystaniem jedynie pojedynczej aplikacji. Wręcz przeciwnie – można ją sporządzić również w odniesieniu do tzw. polityki magazynowej. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, gdyż aplikacje te są w pewnym stopniu ze sobą powiązane.

Podsumowując, sporządzanie faktury online to proces niezwykle wygodny, szybki i sprawny. Co więcej, można go zrealizować z wykorzystaniem wielu innych narzędzi, które wesprą księgowego w jego codziennej pracy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Afaktury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here