Jak skutecznie ćwiczyć na platformie wibracyjnej

Platforma wibracyjna to urządzenie, które poprzez drgania o różnej częstotliwości, wpływa stymulująco na układ nerwowo-mięśniowy. Stosowany jest w trakcie ćwiczeń dla wzmocnienia ich efektu. Można na nim stać bądź dotykać go konkretnymi częściami ciała. Dzięki temu większa grupa mięśni zostaje zaangażowana w trening.

Jak ćwiczyć na platformie wibracyjnej?

Ćwiczenie na platformie wibracyjnej może wydawać się prostą sprawą. Trzeba jednak przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze, należy zadbać o odpowiedni strój i obuwie, które zapewni amortyzację. Drugą kwestią jest moc wibracji. Należy zacząć od wibracji spokojniejszych, po to, by oswoić się z tym jak działa urządzenie oraz ćwiczące ciało, które dodatkowo poddane jest wpływowi drgań. Bardzo ważne jest, by również zestaw ćwiczeń dla początkujących był maksymalnie prosty. Zacząć można od treningu biernego, czyli po prostu od stania na platformie. Z czasem repertuar ćwiczeń ulegnie rozbudowaniu, zwiększyć będzie można moc wibracji. Wszystkie te zmiany będą miały pozytywny wpływ na samopoczucie, a także wygląd sylwetki, która stanie się zdrowsza i smuklejsza.

Ćwiczenia na platformie wibracyjnej

Ćwiczenia rekomendowane na początek to m.in. seria przysiadów. Wystarczy postawić stopy na platformie i przystąpić do wykonywania serii. Drugą propozycją jest wykonanie tzw. deski – wystarczy oprzeć łokcie na platformie, wyprostować plecy, a nogi unieść na palcach stóp. Trzecim ćwiczeniem, które nie powinno sprawić większej trudności, jest trening mięśni ud. Wystarczy stanąć w rozkroku, jedną z nóg zginąć w kolanie i postawić na platformie. Następnie należy położyć ręką na udzie i wytrzymać tak kilka sekund.

To tylko kilka z licznych ćwiczeń, które wykonywać można na platformie. Innymi propozycjami są brzuszki, pompki czy wykroki. Z czasem trening można urozmaicić za sprawą gumy fitness Power Band czy hantli wibracyjnej. Ważne jest, by skomplikowanych ćwiczeń nie podejmowały osób, u których występuje problem z błędnikiem i utrzymaniem równowagi.

Platforma wibracyjna – którą wybrać?

Godną polecenia platformą wibracyjną jest urządzenie PowerBoard 3.0 marki Casada. Posiada ono aż 99 poziomów intensywności wibracji, o zakresie 8 – 22 Hz! Platforma jest więc uniwersalnym narzędziem do treningu, relaksacji i rehabilitacji. Posiada programy automatyczne, ale daje również możliwość indywidualnego ustawienia parametrów. PowerBoard rekomendowany jest dla osób młodych (trening czynny), jak i seniorów (trening bierny).

Okazuje się, że platforma wibracyjna to nie tylko dobry wybór dla osób aktywnie fizycznych i bardzo wysportowanych. Urządzenie to ma wiele możliwości i zastosowań, a wszystko po to, by polepszać kondycję, wzmacniać mięśnie i relaksować! Trening na platformie wibracyjnej z pewnością będzie dużo skuteczniejszy niż trening tradycyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here