Opel Corsa D

Opel Corsa jest modelem samochodu, który na rynku motoryzacyjnym znajduje się już od bardzo dawna. Jego sylwetka zmieniała się wraz z czasem, nadążając cierpliwie za nowymi trendami. Obecnie mamy już w sprzedaży model Corsa E, natomiast w tym artykule skupimy się na jego nieco starszym odpowiedniku, czyli Corsa D. Oznaczenia literowe dla coraz nowszych modeli, za pomocą kolejnych liter alfabetu, są charakterystyczne dla Opla. Zapraszamy więc do lektury naszego poradnika, dzięki któremu z pewnością dowiecie się, czy warto Corsę D kupić, czy może wybrać jakiś inny model samochodu.

Początkowo Corsa D nie była przyjmowana na naszym rynku entuzjastycznie. Wiązało się to z wysoką ceną, a jednocześnie faktem, że samochód ten nie był zaliczany do szeroko rozumianej klasy premium. Dlatego też ludzie woleli kupować auta nieco tańsze używane, ale za to w o wiele lepszym wyposażeniu i posiadające lepszy prestiż. Nie zniechęciło to jednak pewnego grona ludzi do przesiadki na Corsę D. Czy uważają oni dziś, że popełnili błąd? Patrząc na opinie, jakie można znaleźć choćby w internecie, wcale nie było tak źle. Auto okazało się całkiem przyzwoitej konstrukcji, było dość bezawaryjne, a także nie wymagało ogromnego wkładu finansowego w swoje utrzymanie. Wymiany płynów eksploatacyjnych to wszystko co trzeba było robić, by można było mówić o bezawaryjnej jeździe i pewności dojeżdżania do celu zawsze wtedy, gdy tylko tego chcieliśmy. Jeżeli chodzi o tą cechę, to Corsa D z pewnością jest warta uwagi.

Jednak ów samochód posiadał już całkiem zaawansowane i nowoczesne funkcje, takie jak chociażby dostępne jako opcja światła do jazdy dziennej. Były to zmodyfikowane światła pozycyjne, które zawarte były w głównej lampie, które za dnia paliły się po prostu mocniejszym światłem, powodując że byliśmy lepiej widoczni na drodze. Po tym względem były one o wiele lepsze od świateł mijania, których nie musieliśmy już używać przez całą dobę. Jak widać samochód ten był już dość nowoczesną konstrukcją i tutaj z pewnością należą mu się pochwały. Oprócz tego posiadał też bardzo dobre wyposażenie, w standardzie mieliśmy ABS i ESP, szyby elektryczne, elektryczne i podgrzewane lusterka, tylną wycieraczkę plus spryskiwacz, a także radioodtwarzacz z wejściem na płyty CD. Trzeba przyznać, że niewiele aut dzisiaj oferuje taką funkcjonalność w tak niskiej cenie, w jakiej można nabyć obecnie Corsę D. Niestety z powodu początkowej wysokiej ceny dość szybko traciła ona na wartości, dlatego bezapelacyjnie najlepszy interes zrobili ci, którzy zakupili owe auto od użytkowników, którzy sprzedawali je na rynku wtórnym po roku lub dwóch latach użytkowania.

Czy warto dzisiaj kupić Corsę D? Uważamy, że jest to dobry wybór. Auto nie jest drogie, a z drugiej strony jest całkiem dobrze wyposażone i trzyma odpowiedni fason jak na dzisiejsze czasy. Z pewnością podróżuje się takim samochodem przyjemnie, a przede wszystkim wygląda on na ulicy nowocześnie i po prostu dobrze. Można więc powiedzieć, że Corsa D jest warta uwagi, jeżeli chcemy solidne i wciąż nowoczesne auto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here