Na czym polega USG genetyczne w Krakowie

Bez wątpienia każda przyszła matka dba o siebie jak najlepiej, by urodzić zdrowe dziecko. Odpowiednia dieta, nieprzemęczanie się i przyjmowanie zalecanych medykamentów to tylko jeden z aspektów, na które powinna zwracać ciężarna kobieta. Niezbędne są również regularne wizyty u ginekologa oraz wykonywanie zalecanych badań. Jednym z nich jest USG genetyczne Kraków.

Dlaczego należy wykonywać USG prenatalne Kraków?

USG prenatalne Kraków nie jest jeszcze badaniem obligatoryjnym, które kobieta musi wykonać w trakcie ciąży, jednak większość lekarzy je zaleca. Obecnie nie jest możliwe jego wykonywanie w ramach publicznej służby zdrowia, jednakże każda prywatna klinika ginekologiczno – położnicza posiada w swojej ofercie tego typu usługi. Ze względu na to, że ciąże kobiet po ukończeniu 35 lat, obarczone są większym ryzkiem poronienia i występowania wad rozwojowych, USG genetyczne Kraków zalecane jest przez lekarzy szczególnie tym kobietom. Jednakże, ze względu na coraz większą świadomość i wiedzę kobiet, większość ciężarnych wykonuje je, by mieć pewność, że dziecko jest zdrowe lub w odpowiednio szybkim czasie móc zareagować.

Co obrazuje USG prenatalne Kraków?

Celem USG genetycznego Kraków jest wczesne wykrycie wad wrodzonych, takich jak wady układu kostnego, nerwowego, moczowego, przewodu pokarmowego czy też wad serca. Ponadto specjalistyczny program pozwala obliczyć na podstawie tego badania ryzyko wystąpienia u płodu zespołów genetycznych, czyli zespołu Downa, Pateau i Edwardsa. W trakcie USG prenatalnego Kraków obrazowane są także wody płodowe, pępowina czy łożysko, co pozwala na ocenienie, czy cała ciąża przebiega prawidłowo. Bardzo często także istnieje możliwość wykonania badania dopplerowskiego, które pozwala na ocenienie przepływów naczyń mózgu, układu żylnego czy też pępowiny. Specjalny program pozwala również dostarczyć informacji na temat budowy płodu oraz jego biometrii oraz pokazuje zakres norm cechy dla wieku ciążowego.

USG genetyczne jest jednym z najważniejszych badań w trakcie ciąży, dlatego też każda przyszła matka powinna je wykonać, by mieć pewność dotyczącą prawidłowego rozwoju dziecka, a w przypadkach stwierdzenia zaburzeń – w odpowiednim momencie podjąć interwencję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here