pielęgnacja cery naczynkowej

Cera naczynkowa jest dość wyjątkowa, jej posiadaczki doskonale wiedzą o co chodzi. Prawda jest taka, że jest kłopotliwa. Wykazuję dość dużą nadwrażliwość do tego, jej głównym problemem są kruche naczynia krwionośne. W wyniku tego jej pielęgnacja powinna być odpowiednio dobrana. Które zabiegi kosmetyczne są wskazane w przypadku cery naczynkowej?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/cery-naczynkowa/

Sonoforeza

Sonoforeza to zabieg, który opiera się na wtłaczaniu wgłąb skóry specjalistycznych preparatów, które są odpowiednio dobrane do cery naczynkowej. Aby ich penetracja była głębsza, wykorzystywane są ultradźwięki. Które substancje są pomocne w pielęgnacji skóry naczynkowej? Zazwyczaj najskuteczniejsze działanie wykazuje witamina C, esencja z miłorzębu japońskiego oraz wyciąg z kasztanowca.

Jonoforeza

Jonoforeza swoją nazwą przypomina zabieg, który został powyżej opisany, jednak różni się od niego. W przypadku tego zabiegu również są wprowadzane wgłąb skóry składniki aktywne znajdujące się w profesjonalnym preparacie, ale nie za pomocą ultradźwięków, tylko prądu elektrycznego. Jest to bardzo skuteczny zabieg, ale wyłącznie w przypadku niewielkich zmianach naczyniowych.

Maseczki algowe

Algi już od lat znane są, ze swoich cudownych właściwości pielęgnacyjnych. Kobiety najczęściej stosują je w formie masek, które świetnie regenerują skórę, a przy okazji wzmacniają kruche naczynka. Aby stworzyć taką maseczkę, musimy zaopatrzyć się w algi sproszkowane, miseczkę oraz wodę. Algi z wodą łączymy, aż powstanie konsystencja papki, następnie nakładamy ją na skórę twarzy i czekamy około 20 minut. Po upływie tego czasu zdejmujemy całość i przemywamy twarz letnią wodą.

Laserowe zamykanie naczynek

Ten zabieg jest dedykowany osobom, które nie potrafią się uporać ze swoimi naczynkami i chcą się ich pozbyć. Laserowe zamykanie naczynek opiera się na naświetlaniu rozszerzonych naczynek za pomocą promienia. Laser podgrzewa krew w naczynku, w wyniku czego dochodzi do ich kurczenia, a następnie trwałego zamknięcia. Zabieg jest bezbolesny, ale dość kosztowny.

Zobacz też: http://makelifetasty.pl/czego-mozemy-sie-spodziewac-w-miescie-slano-czy-warto-tam-wyjechac-na-wakacje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here