Zrobić wszystko, aby schudnąć

Niektórzy ludzie zrobiliby wszystko, aby wreszcie zobaczyć na wadze wymarzoną liczbę kilogramów. Nadwaga i otyłość to poważne problemy. Choroby cywilizacyjne. Wiele osób z tego powodu cierpi na depresję.

Pomoc trenera personalnego

Wizyta na siłowni, jeśli będzie powtarzana systematycznie, może być ogromną pomocą w odchudzaniu. Warto jednak zwrócić się o poradę do trenera personalnego, aby odpowiednio dobrać ćwiczenia do sytuacji danej osoby. Nie należy ukrywać żadnych problemów zdrowotnych, szczególnie tych z poziomem cukru, insuliny, a także narządów ruchu.

Jak wiadomo, aby schudnąć, trzeba połączyć aktywność fizyczną i odpowiednią dietę. Bez jednego z tych czynników sukces na pewno nie będzie trwały. Dlatego też spędzanie wielu godzin na siłowni, przy jednoczesnym objadaniu się słodyczami, nie przyniesie żadnych rezultatów.

Wybór diety

Do wyboru jest wiele diet. Kobiety, które pragną zrzucić zbędne kilogramy, z pewnością testowały już niektóre z nich. Kiedyś bardzo popularna była dieta plaż południowych, która polegała na jedzeniu produktów o niskim indeksie glikemicznym. Popularna jest też dieta ketogeniczna, której założeniem jest spożywanie jak najmniejszej ilości węglowodanów.

Dieta dr Dąbrowskiej nie tylko pozwala schudnąć, ale też wyleczyć organizm z wielu chorób. Czasami medycyna jest bezsilna wobec niektórych przypadków. Lekarze sami nie wiedzą, jakie lekarstwa zalecić, aby stan zdrowia chorego się poprawił. Wtedy trzeba pomóc organizmowi wyleczyć się samodzielnie. Po kilku dniach głodówki włącza się odżywianie wewnętrzne.

Filozofia pani doktor

Dieta dr Dąbrowskiej leczy. Często dieta to jest nazywana w literaturze postem. Codzienne menu zawiera nie więcej niż 700 kalorii, które pochodzą tylko z warzyw i owoców. Oprócz tego można pić wodę, zioła. Można także spożywać niektóre przyprawy. Nie wolno jeść nic poza tym, co zostało dozwolone przez panią doktor. Jest to post, a nie sposób odżywiania się na całe życie.

Eksperci podkreślają, że zanim zostanie uleczone ciało, musi zostać wyleczona głowa. To znaczy, że najpierw należy poukładać sobie wszystko w głowie, ułożyć priorytety. Dopiero później można przejść do stosowania konkretnej diety. Inaczej odchudzanie będzie niekończącym się pasmem sukcesów i porażek, a organizm będzie na tym cierpiał.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here