usuwanie skórek
fot. pexels.com

Skórki to prawdziwa zmora dla wszystkich kobiet, które chcą posiadać ładne paznokcie i zadbane dłonie! Skórki wówczas nie powinny być w ogóle widoczne, ponieważ wyglądają bardzo nieestetycznie. Jak się ich pozbyć? Wyciąć czy wyrwać? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/skorki-wycinac-czy-odsuwac/

Skórki

Skórki, które narastają płytkę paznokci to okropna przypadłość, która wygląda bardzo nieestetycznie, a także może powodować ból i ogromny dyskomfort. Skórki można usuwać na kilka sposobów. Aby tego dokonać należy albo udać się do salonu kosmetycznego i poddać profesjonalnemu zabiegowi manicure albo przeprowadzić zabieg na własną rękę w domu.

Wówczas należy zaopatrzyć się w ostry sprzęt, który służy do wycinania skórek. Należy jednak uważać, aby się nim nie pokaleczyć! Skórki możesz wyciąć albo je odepchnąć. Wówczas potrzebna ci będzie kosmetyczna szpatułka o ściętych brzegach. Jeśli jednak wolisz je wyciąć, przygotuj sobie ostre obcęgi.

Jak się przygotować?

Przede wszystkim najpierw musisz zmiękczyć skórki, gdyż usuwanie sztywnych i przesuszonych skórek może skończyć się licznymi rankami. Nieumiejętne usuwanie ich również może wprowadzić poważne zmiany w macierzy paznokcia, a ten może stać się kruchy i łamliwy, a także zniekształcony przez dłuższy czas.

Przygotuj odpowiednią kąpiel dla skórek, nalej do miski ciepłej wody oraz dodaj do niej kilka kropel olejku i mocz ręce przez jakieś pięć minut.

Jak usuwać skórki?

Paznokcie muszą być osuszone, a w skórki powinnaś wsmarować krem o tłustej konsystencji – zmiękczy od skórki oraz je natłuści. Jeśli skórki nie narastają na twoje płytki paznokci, wówczas nie musisz ich wycinać, możesz jej odepchnąć szpatułką. To bezpieczniejszy sposób.

Jeśli uważasz, że skórki wyglądają nieestetycznie, wówczas je wytnij, jednakże rób to umiejętnie. Jeśli się skaleczysz, wówczas sprawisz sobie nie tylko ból, ale również trudną do zagojenia rankę i z pewnością nieestetyczny wygląd. Po zabiegu wymocz ręce i posmaruj skórki oliwką.

Przeczytaj też: http://makelifetasty.pl/czarnuszka-dlaczego-warto-ja-jesc/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKosmetyki Perfecta
Następny artykułOpieka nad seniorem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here