Jak obniżyć ciśnienie

Problem ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi dotyka wielu ludzi w średnim lub podeszłym wieku. Z tą dolegliwością możemy walczyć, niekoniecznie bez korzystania z środków medycznych. Istnieje kilka domowych sposobów radzenia sobie z tego rodzaju problemami. Te domowe sposoby są świetnym uzupełnieniem dla medykamentów zapisanych przez lekarza. Zdarzają się też takie suplementy, które całkowicie mogą zastąpić lekarstwa.
Jak szybko obniżyć ciśnienie? Aktywność fizyczna każdego dnia szybko przełoży się na pozytywne rezultaty. Wystarczy jedynie 30 minut dziennie szybkiego ruchu, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa regularność. Tylko żelazna konsekwencja prowadzi do poprawy stanu zdrowia. Dla osób cierpiących na nadciśnienie najlepszą formą aktywności fizycznej jest spacer, najlepiej w dynamicznym tempie. Preferowane są też takie formy aktywności jak na przykład nordic walking, pływanie, jogging oraz jazda na rowerze, która w ostatnich miesiącach staje się niezwykle popularną formą spędzenia wolnego czasu.
Dieta w przypadku osób cierpiących na nadciśnienie jest szczególnie ważna. Powinna ona zawierać dietę bogatą w potas. Posiada on naturalne właściwości odpowiedzialne na redukcję ciśnienia. Duże pokłady potasu znajdują się w takich owocach jak na przykład banany oraz awokado, ziemniaki oraz kiwi. Suszone morele też są dobrą propozycją w takiej sytuacji. Jak wyliczyli dietetycy, osoba dorosła potrzebuje dziennie ok 4000-5000 miligramów potasu każdego dnia.
Obniżenie ciśnienia nie będzie możliwe, jeżeli nie uda nam się ograniczyć ilości soli dostarczanego do naszego organizmu. Osoba dorosła nie powinna spożywać więcej niż jedną łyżeczkę soli dziennie. Jeżeli cierpimy na nadciśnienie, dzienna dopuszczalna dawka wynosi jedynie pół łyżeczki dziennie. W przypadku samodzielnego przygotowywanie posiłku, kontrolowanie ilości soli jest łatwiejsze do realizacji. Sól bez problemów zastąpimy innymi składnikami doskonale sprawdzającymi się w naszej kuchni. Dobrą alternatywą są tutaj zioła oraz przyprawy. Nie podnoszą one ciśnienia we krwi, jednocześnie poprawiają smak potraw.
Obniżenie ciśnienia krwi w szybszym tempie będzie możliwa dzięki ograniczeniu niezdrowych nawyków, które do tej pory nam towarzyszyły. Chodzi tutaj na przykład o rzucenie palenia. Prowadzenie niezdrowego trybu życia jest zagrożeniem dla funkcjonowanie naszego organizmu. Palenie oraz picie alkoholu to używki, z którymi w czasie leczenia nadciśnienia trzeba wyeliminować obowiązków.
Obniżenie ciśnienia krwi będzie możliwe i łatwiejsze do osiągnięcia jeżeli zrzucimy kilka zbędnych kilogramów. Jeśli schudniemy, damy większy komfort funkcjonowania sercu oraz układowi krążenia. Mając nadwagę obciążamy nasze serce, które musi pracować intensywniej. To przekład a się na podniesienie ciśnienia.
Co ciekawe, na obniżenie wpływa jedzenie czekolady. Powinna być to jednak czekolada gorzka zawierająca antyoksydanty i flawonoidy. Ich zaleta jest to, że skutecznie uelastyczniają naczynia krwionośne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here