Dlaczego warto wprowadzić zieloną herbatę do swojej diety?/

Herbatę pijemy niemal wszyscy. W Polsce jest to jeden z popularniejszych napojów. Wybierając ulubioną herbatę najczęściej kierujemy się jej smakiem i oczywiście ceną. Nie zwracamy uwagę na właściwości danego naparu. Jest to spory błąd. Wiele z nich bowiem zawiera mnóstwo ważnych dla naszego zdrowia wyróżników. Doskonałym przykładem może być herbata zielona.

Kolor ma znaczenie

Czarna herbata earl grey, czerwona i biała… Wybór jest ogromny. Jednak to właśnie zielona herbata jest jednym z najzdrowszych naparów. Zawdzięcza to między innymi bardzo szybkiemu przerobieniu świeżych liści. Należy to zrobić maksymalnie na godzinie po zbiorze. Dzięki temu w liściach znajdziemy bardzo dużo cennych składników odżywczych. Zielona herbata zawiera tak zwane polifenole, ale nie tylko. Jest także bogatym źródłem antyoksydantów, lipidów, wapnia, manganu, fluoru oraz witamin z grupy E, czy C.

Dbając o figurę

Regularnie pijąc zieloną herbatę pozytywnie wpływamy na nasz metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Możemy pić ją o każdej porze dnia, jednak najbardziej polecana jest przed snem. Wszystko to za sprawą katechin. Sprawiają one, że wchłanianie wszelkiego rodzaju tłuszczów jest mniejsze, a jednocześnie nasz organizm dużo szybciej je spala. Co więcej pobudzają one działanie enzymów trawiennych.

Na uspokojenie lub pobudzenie

W zależności od tego jak długo będziemy zaparzać herbatę, może ona podziałać na nas uspokajająco lub pobudzająco. Warto zauważyć, że za jedną i drugą rzecz odpowiada ten sam składnik, jest nim L-teanina. Pijąc ten napar nie musimy obawiać się zbytniego pobudzenia, jak może to bywać w przypadku zażycia kofeiny, ale na pewno  będziemy też mniej senni. To bardzo ważne, ponieważ niektóre substancje zamiast nas uspokoić, sprawiają że jesteśmy zmęczeni i osowiali.

Przeciw chorobom

Niewiele osób wie, że zielona herbata wykazuje właściwości… antyrakowe. Oczywiście jest systematyczne picie nie spowoduje, że ryzyko zachorowania spadnie do zera, ale z pewnością będzie nieco niższe. Dzieje się tak przez działanie przeciwutleniaczy, które bardzo pozytywnie wpływają na nasz organizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here