Na czym polega badanie nasienia CASA

Nowoczesne badania nasienia CASA pozwalają na dokładną ocenę jego parametrów w diagnostyce niepłodności. Co warto o nich wiedzieć?

Badanie nasienia CASA – co to jest?

CASA to skrót od angielskiego Computer Assisted Sperm Analysis, co można przetłumaczyć jako komputerowo wspomagana analiza nasienia.

Badanie nasienia CASA odbywa się z użyciem specjalistycznego mikroskopu podłączonego do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem analizującym SCA (Sperm Class Analyzer). Dzięki takiemu wsparciu laborant może uzyskać dostęp do dodatkowych narzędzi, by przeprowadzić dogłębną analizę materiału i uniknąć pomyłek.

Komputerowe badanie nasienia Częstochowa, Katowice – badania CASA można obecnie wykonać również w tych miastach.

Jak odbywają się badania nasienia CASA?

Diagnostyka na bazie badań nasienia CASA prowadzona jest w celu oceny plemników w męskim ejakulacie. Obraz nasienia pod mikroskopem jest rejestrowany kamerą i analizowany za pomocą programu komputerowego.

Podobnie jak przypadku innych badań, także badanie nasienia CASA wymaga dostarczenia przez pacjenta nasienia. Musi być ono jak najszybciej przekazane do laboratorium, dlatego najczęściej oddawane jest na miejscu, w specjalnie przeznaczonych do tego celu pokojach.

Zakres badań nasienia CASA

Poprzez badanie metodą CASA można uzyskać dokładne informacje dotyczące męskiego nasienia.

Podstawowa analiza nasienia wspomagana komputerowo pozwala na uzyskanie informacji odnoszących się do liczby oraz jakości plemników w ejakulacie. Wskazuje ona na ich koncentrację, ruchliwość, odczyn pH, objętość, upłynnienie, lepkość oraz aglutynacje i agregacje spermy.

Wyniki badania CASA pozwalają na przeprowadzenie diagnostyki męskiej niepłodności i umożliwiają podjęcie dalszych decyzji dotyczących leczenia.

Gdzie można wykonać badania nasienia CASA?

Mężczyznom chcącym zlecić badanie nasienia Częstochowa i Katowice dają możliwość skorzystania z badań CASA w klinikach leczenia niepłodności.

W ramach usługi jak Badanie nasienia katowice i Częstochowa zapewniają dostęp do kompleksowej diagnostyki niepłodności męskiej, która obejmuje także dodatkowe badania i testy, między innymi: test POX, MAR test, morfologia plemników, test eozynowy, test MiOXSYS czy test SCD.

Profesjonalne badanie nasienia Katowice i Częstochowa – adresy klinik wykonujących analizy metodą CASA i innymi technikami można znaleźć online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here