Czy wynik testu ciążowego może być przekłamany

Test ciążowy wykonuje się najwcześniej w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki. Działa na zasadzie wykrywania hormonu hCG w moczu kobiety w krótkim, kilkuminutowym czasie. Ich skuteczność jest bardzo wysoka.
Czy test ciążowy może się mylić? Takie przypadki są możliwe, jednak częściej zdarza się, że test nie wykaże ciąży mimo iż do zapłodnienia doszło niż w odwrotnej sytuacji. Testy ciążowe to najskuteczniejsza metoda kontroli czy do zapłodnienia doszło, jaką kobieta może wykonać w domu. Jeśli test wychodzi pozytywny należy umówić wizytę do poradni ginekologicznej w celu potwierdzenia przez lekarza. Lekarz za pomocą badania USG może potwierdzić zajście w ciążę. Testy ciążowe są dostępne do kupienia w aptekach, co raz częściej pojawiają się również w sklepach drogeryjnych (z kosmetykami) oraz nierzadko w supermarketach. Ich skuteczność jest bardzo wysoka, tak na prawdę niezależnie od marki producenta. Każdy z dostępnych testów działa na takiej samej zasadzie, różnice w cenie leżą zazwyczaj po stronie producenta i są spowodowane różnymi czynnikami takimi jak koszty produkcji, skala na jaką test są rozprowadzane czy koszty reklamy.

Test ciążowy nie myli się zazwyczaj kiedy jest wykonany w odpowiednim czasie. Do pomyłek dochodzi, kiedy kobieta zbyt wcześnie pragnie sprawdzić czy jest w ciąży. Nierzadko zdarza się, że niecierpliwe osoby wykonują testy przed datą spodziewanego pierwszego dnia miesiączki. Właśnie wtedy wyniki mogą być przekłamane. Jeśli okres spóźnia się powyżej tygodnia, wykonany test przeważnie wskaże prawidłowy wynik. Należy pamiętać, że przy tak dużym opóźnieniu miesiączki – i to niezależnie od wyniku testu – należy udać się do lekarza ginekologa w celu kontroli i badań.

Zanim para zacznie starać się o dziecko należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Zewsząd słyszy się jak ważne jest przyjmowanie przez kobiety starające się o potomstwo kwasu foliowego. Jest to słuszne i prawdziwe stwierdzenie. Jednak liczne porady i reklamy nie wspominają o przyszłym ojcu. Kwas foliowy to nic innego jak zestaw witamin z grupy B, które są potrzebne ludzkiemu organizmowi niezależnie od płci i etapu życia. Przyszli ojcowie również powinni dbać o swoje zdrowie. Odpowiednie odżywianie, należyte nawadnianie organizmu, aktywność fizyczna – wszystkie te elementy wpływają znacząco na jakość nasienia oraz mogą wpłynąć korzystnie na przyspieszenie zapłodnienia.

Niełatwo jest obliczyć dni płodne, wystarczy impreza wieczorem zakrapiana alkoholem, a czas w którym możliwe jest zapłodnienie może ulec zmianie. Z pomocą zamiast tradycyjnej metody obliczania dni płodnych przychodzi ogrom różnorodnych aplikacji na smartfona. Nierzadko takie aplikacje można zainstalować na telefonach obojga partnerów, tak aby mieli oni wgląd i możliwość planowania starań o potomstwo. W aplikacjach wystarczy uzupełniać dni, w których wystąpiło krwawienie, po kilku miesiącach program może praktycznie bezbłędnie obliczyć kiedy kobieta ma dni płodne. Możliwe jest również ustawienie na te dni przypomnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here