Jak napisać do dziewczyny?

Nieśmiałość jest powrzechnym problemem, zarówno nastolatków jak i dorosłych mężczyzn. Z pomocą przychodzi randkowanie przez internet. Jest to opcja, która daje możliwość zastanowienia się nad odpowiedzią, spokojnej analizy sytuacji i wywarcia dobrego wrażenia na rozmówczyni. Nie wszystko jest jednak tak oczywiste w praktyce. Jak napisać do dziewczyny?
Ważną kwestią, od której należy zacząć, jest postawa. Wielu mężczyzn popada w skrajności. To znaczy: wykazują nadmiar zainteresowania, podkreślając swoją desperacje, co przytłacza odbiorcę lub wręcz przeciwnie, chcą wykreować się na tak luzackie osoby, że ciężko jest wyczuć jakiekolwiek zainteresowanie.
Istotne jest też odpowiednie dobranie słów adekwatne do portalu, na jakim chcemy napisać do dziewczyny. Zupełnie inne zasady obowiązują nas na Facebooku niż portalu randkowym. W tym drugim przypadku obie osoby mają obrany ten sam cel – znalezienie drugiej połówki. Na portalu społecznościowym natomiast wiadomość nie powinna nawiązywać bezpośrednio do tego, aby nie przytłoczyć rozmówczyni. Zobowiązania przytłaczają, a „żądania” dotyczące zobowiązania wysunięte zbyt wcześnie – skutecznie odstraszają.
Kobiety lubią, gdy mężczyzna wysyła kreatywną i niesztampową wiadomość, zamiast ograniczania się do: „Hej, co tam?” (Na co często nawet nie odpowiadają). Tworzenie luźnej, zabawnej atmosfery sprzyja osiągnięciu jakiejś relacji z daną dziewczyną. Niewinne flirty nie przytłaczają jej, a nawet intrygują i poniekąd zmuszają do odpłacenia niewinnym flirtem. Mężczyzna pierwsze rozmowy powinien traktować raczej jak coś generującego rozrywkę dla niego samego. Jednak nie powinien z tym przesadzać! Nie chodzi nam przecież o lekceważenie czy wyśmiewanie kobiety. Należy wyczuć złoty środek.
Unikaj tanich wymówek! Kobieta z pewnością domyśli się, że jesteś nią zainteresowany. Choćby z racji samego faktu wysłania wiadomości. Unikaj jak ognia okrążających temat, dziwnych przekombinowanych wymówek. Nie wycofuj się tekstem, że „napisałeś przez przypadek” ani nie rozpoczynaj znajomości jakimś pytaniem wyrażającym zupełny brak zainteresowania daną osobą. Pomyśli raczej, że jesteś dziwny i urwie temat.
Rozmowę w zabawny sposób można rozpocząć na wiele ciekawych sposobów. Można skomentować jej post czy wpis na portalu, pytanie o jej pasje i zainteresowania (a być może wasze wspólne), założenie, że już wcześniej się poznaliście lub pomylenie jej z inną osobą, w humorystycznym stylu. Im bardziej kreatywna wiadomość, tym bardziej pozytywnej odpowiedzi możemy się spodziewać.
Na pytanie „jak napisać do dziewczyny?” jest wiele odpowiedzi, ciężko powiedzieć o którejś, że jest niezawodna. Wszystko z pewnością zależy od osobowości wybranki, u której ulokowaliśmy nasze zainteresiwanie, jej charakteru, sytuacji życiowej i wielu, wielu innych czynników. Pamiętaj, że nawet jeśli odpowiedź dziewczyny będzie w jakiś sposób negatywna lub niemiła, nie musi być to wina źle skomponowanej wiadomości. Najważniejsze to nie zrażać się i trzymać się zasady, by zainteresować sobą kobietę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here