Co to za numer telefonu?

Często bywa tak, że dzwonią do nas zupełnie obce numery telefonów. Są osoby, które odbierają każde połączenie jak leci, ale są też tacy, którzy nie są specjalnie zachwyceni takim rozwojem sytuacji i nie zawsze mają ochotę na rozmowę z nieznajomym, którym nierzadko jest osoba próbująca wcisnąć nam jakiś towar, czy coś w tym rodzaju. Dlatego często chcemy najpierw sprawdzić co to za numer telefonu, a dopiero później ewentualnie oddzwonić. Jak sprawdzić do kogo należy numer? Tutaj jest kilka opcji i właśnie zamierzamy je teraz przedstawić.

Pierwsza to sięgnięcie do książki telefonicznej. Jest to metoda bardzo stara, ale czasem daje rezultaty. Na przykład wtedy, gdy telefon należy do jakiejś firmy, ponieważ osoby prywatne z zasady mają utajnione swoje numery, z takiego powodu że mamy ochronę danych osobowych. Druga metoda, która wydaje się już dużo lepsza, to sprawdzenie numeru w internecie. Nie musimy nawet szukać specjalnych stron, stworzonych właśnie po to, by można było na nich sprawdzić numer telefonu dzwoniącego do nas. Wystarczy po prostu wpisać numer do wyszukiwarki i już znajdziemy jakiś jego ślad w sieci. Najczęściej ów numer, jeżeli należy na przykład do firmy prowadzącej kampanie reklamowe przez telefon, od razu zostanie namierzony. Na różnych stronach ludzie będą opisywać, że ktoś z tego numeru próbował ich na coś namówić i tym podobne. Wtedy, jeżeli nie interesuje nas oferta firmy prowadzącej taką kampanię, po prostu na numer nie oddzwaniamy, a jeżeli połączenia powtarzają się regularnie, możemy go w ogóle zablokować.

Jeżeli numer należy do firmy, to również w powyższy sposób powinniśmy go w miarę szybko znaleźć w sieci. Niemniej trzeba uważać, bo czasami nie udaje się to za pierwszym razem. Najlepiej wykorzystać wszystkie powyższe narzędzia razem, to znaczy sprawdzić jakąś stronę zawierającą książkę telefoniczną zbierającą numery do różnych przedsiębiorstw, a oprócz tego powinniśmy także rzucić okiem po prostu do wyszukiwarki internetowej. Jeżeli spodziewamy się połączenia na przykład od sprzedawcy internetowego, to możemy po prostu sprawdzić na jego stronie internetowej numery kontaktowe. Jeżeli będą się one zgadzać z numerem, który do nas dzwonił, to automatycznie dowiemy się co to za numer telefonu i będziemy mogli na niego oddzwonić. Taka metoda wydaje się równie dobre, jednak jest czasochłonna. Wobec tego wpisanie numeru w wyszukiwarki internetowe wydaje się wciąż najszybszym pomysłem, ponieważ jeżeli ktoś gdzieś ten numer kiedykolwiek udostępnił, to trafimy szybko na jego ślad.

Jak możemy się przekonać, sprawdzenie numeru, który do nas dzwonił możliwe jest na różne sposoby. Od teraz nie będziemy już musieli odbierać wszystkich połączeń, narażając się na rozmowy z firmami reklamowymi i osobami, których trudno „się pozbyć”. Aby sprawdzić co to za numer telefonu, który pojawił się na naszej liście połączeń, wystarczy wpisać do w wyszukiwarkę internetową, sprawdzić w książce telefoniczne, lub po prostu porównać z numerami firm, od których spodziewamy się jakiegoś kontaktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here