Chrzciny dziecka - ile powinno się dać pieniędzy?

Kiedy zostajemy młodymi rodzicami, z reguły musimy liczyć się z tym, że czeka nas sporo wydatków w związku z rodzeniem się dziecka. warto jest jednak wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio się do tego przygotować. Rodzice chrzestni, wedle tradycji naszego kraju, powinni wspierać rodziców dziecka w prawidłowym jego wychowaniu, jak również zadbać o to, aby dziecko to, miało zapewnione wszystko to, czego faktycznie może potrzebować. Chrzciny, to jedna z tych okazji, kiedy dziecko – co bardzo ważne, że nie rodzice – otrzymuje różnego rodzaju prezenty. Ile daje się na chrzciny? Jaka kwota będzie odpowiednia? Nie zawsze wiemy, ile powinniśmy podarować dziecku na chrzciny i jaka kwota pieniędzy czy też jaka wartość prezentu, będzie do tego celu najlepsza. Sprawdźmy, jak to dokładnie się przedstawia.

Przede wszystkim – myśl o dziecku

Tak, jak w przypadku każdej uroczystości, tak i w przypadku, kiedy mówimy o chrzcinach, bardzo ważne jest to, jak przedstawia się nasza sytuacja majątkowa. Nie powinno się bowiem wręczać prezentów, które znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe. Jeśli nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na wręczenie konkretnej kwoty pieniędzy, lepszym rozwiązaniem będzie kupno praktycznego, a jednocześnie efektownego prezentu dla malucha. Pamiętajmy, ze nie zawsze liczy się to, ile dany prezent kosztował, ale też ważne jest to, czy został on kupiony ze szczerego serca.

Po drugie – ważne jest to, jak bardzo jesteśmy spokrewnieni z dzieckiem

Kolejną kwestią, która związana jest z tym, ile powinniśmy dawać na chrzciny, jest kwestia dotycząca tego, jakie łączą nas z dzieckiem i jego rodzicami, relacje. Zupełnie inne prezenty będzie bowiem dawała babcia naszej pociechy, inne zaś – chrzestna czy chrzestny. Warto jest jednak zaznaczyć jedną, bardzo istotną kwestię. Nie zapominajmy o tym, że chrzciny, nie powinny być festiwalem, który możemy nazwać hasłem „kto da więcej”. Prawdą jest, że naszym priorytetem powinno być to, aby nasze dziecko czuło, że jest kochane. Wiadomo, że podarunki na chrzciny są dość ważne. Niemniej jednak, nie zapominajmy o tym, że spędzenie czasu z naszym dzieckiem, także będzie miało dla nas bardzo duże znaczenie.

Uroczystość kościelna, a nie świecka

Nie możemy też zapominać o jeszcze jednej rzeczy, kiedy rozmawiamy o wysokości kwot, jakie powinno się dawać z okazji chrzcin. Podejście do tej sprawy na zasadzie, takiej, iż przyjmiemy że prezent jest najważniejszy, jest bardzo złe. Nie powinniśmy też zapominać o tym, że jeśli chodzi o chrzciny dziecka, to jest to uroczystość kościelna i taki też charakter powinna ona zachować. Nie starajmy się na siłę dopasować się do charakteru uroczystości. Starajmy się zachowywać w czasie jej trwania możliwie jak najbardziej naturalnie. To, co jest jednak zdecydowanie najważniejszą kwestią, to fakt, abyśmy nie zapominali o tym, czyje to święto. Chrzciny, to przede wszystkim czas, w którym dziecko jest w centrum uwagi, nie zaś dorośli. dlatego też starajmy się poświęcać dziecku jak najwięcej uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here