Białe trampki często się brudzą

Są ludzie, którzy uwielbiają nosić latem białe trampki. Pasują im one do stylizacji, są ładne, bardzo dobrze kojarzą się z letnią porą. Ludzie lubią białe trampki również dlatego, że można robić w nich wszystko, są bardzo wygodne, oczywiście można wybrać trampki w innym kolorze, ale białe najbardziej kojarzą się z letnią porą. Białe trampki mają jednak jedną zasadniczą wadę, brudzą się i to bardzo często.
Można nosić białe trampki, ale trzeba wiedzieć – jak wyczyścić białe trampki.
Na czyszczenie białych trampek znanych i popularnych jest około 7 domowych sposobów.
Można je czyścić płynem do mycia naczyń, wszystkie potrzebne akcesoria znajdziemy we własnej kuchni. Do czyszczenia w ten sposób potrzebny nam będzie ręcznik papierowy, soda oczyszczona, płyn do naczyń, szczotka do rąk i woda. Tak zrobioną mieszankę wcieramy w brudne trampki kolistymi ruchami, natomiast powstałą brudną pianę usuwamy za pomocą ręcznika papierowego. Pamiętajmy, że mokre trampki musimy suszyć przez kilka dni.
Następnym sposobem na wyczyszczenie białych trampek jest sposób na pastę do zębów. Tutaj potrzebujemy pastę do zębów, szczoteczkę i papierowy ręcznik. Trzemy szczoteczką trampki a następnie spłukujemy powstałą brudną maź. Pasta do zębów nadaje się doskonale do czyszczenia białej gumy od trampek.
Biel trampek możemy też uzyskać przy pomocy sody oczyszczonej i octu. Mieszankę wcieramy w obuwie a następnie porządnie płuczemy buty. W tym przypadku natarte miksturą obuwie powinniśmy na kilka minut pozostawić w spokoju, aż ocet wchłonie się w tkaninę.
Białe trampki doskonale oczyścimy pudrem dziecięcym, przy tej toalecie powinniśmy trampki posmarować rozpuszczonym talkiem w wodzie. Doskonale, przy pomocy szczoteczki, wcieramy substancję w buty a następnie suszymy przy pomocy suszarki. Talk, który nie będzie rozpuszczony dostatecznie sam po wyschnięciu odpadnie a trampki będą białe i czyste.
Tego rodzaju obuwie można wyczyścić cifem, wybielaczem, można je też wyprać w pralce w białym proszku. Pranie białych trampek w pralce jest jednak ostatecznością. Ten sposób jest z pozoru sposobem najprostszym i najłatwiejszym, jednak jest to ostateczność.
Białe trampki tak jak i wszystkie inne mają tekturowe wzmocnienia, ciągłe pranie ich w pralce, naraża je na namoczenie co w rezultacie daje, że wstawki się rozmiękczają i buty się niszczą. Dopóki możemy trampki przeczyścić przy pomocy domowych i ręcznych sposobów, radźmy sobie tak jak opisano powyżej. Gdy jednak nasze trampki będą już bardzo, bardzo umorusane spróbujmy je wyprać. Pranie może im nie zaszkodzić za pierwszym razem lub drugim ale w końcu białe trampki ulegną takiemu zniszczeniu, że trzeba będzie kupić nowe.
Trampki to obuwie uniwersalne, pasują do spodni, krótkich i długich spódnic, do sukienek. Ten rodzaj obuwia jest bardzo wygodny, nie uwiera i nie obciera stóp. Jest to też obuwie niespecjalnie drogie, w przypadku białego koloru wymaga znacznego czyszczenia. Czasami bardzo dobrze jest poświęcić trochę czasu białym trampkom, ponieważ wtedy trochę dłużej nam posłużą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here