Zarabianie w domu - jak robić to najlepiej?

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że zarobki w naszym kraju, nie należą do największych. Stąd też, coraz więcej osób, decyduje się na podjęcie dodatkowej pracy, która zapewni nam odpowiednie źródło dochodu. Z reguły też, pracę tę wykonujemy w domu. Jak zarabiać w domu, aby faktycznie praca przynosiła nam realne korzyści? Na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o wybór zajęcia, które spokojnie możemy wykonywać w domu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z szeroko rozumianą kwestią zarabiania w domu, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – czy muszę założyć własną firmę?

Pierwszą i w zasadzie najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o zarabianie w domu, jest to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie związane z tym, czy aby legalnie zarabiać w domu, musimy założyć własną firmę. Jak się okazuje, nie jest to konieczne. Warto jest bowiem mieć na względzie fakt, że jeśli chodzi o pracę w domu, nie zawsze formą rozliczenia się z naszym klientem, musi być FV. Możemy też wykonywać naszą pracę w oparciu o umowę o dzieło. To bardzo bezpieczne rozwiązanie – zarówno dla nas, jak i dla naszego zleceniodawcy. Dla zleceniodawcy, jest to korzystne rozwiązanie w dużej mierze ze względu na to, że koszty związane z zatrudnieniem pracownika, są w tym przypadku minimalne. Dla nas z kolei umowa o dzieło jest zabezpieczeniem, na wypadek, gdyby klient jednak nie chciał nam zapłacić. To jednak nie jest jedyna forma rozliczenia, jaką możemy stosować, kiedy pracujemy w domu.

Portale, na których można pracować i wystawić FV bez firmy

Innym rozwiązaniem, szczególnie dla tych osób, które specjalizują się w obróbce zdjęć, szeroko rozumianej grafice, jak również i dla tych, które umieją pisać teksty pod SEO, świetnym rozwiązaniem jest korzystanie z platformy useme.eu. Jest to w zasadzie jedyny, polski portal, który umożliwia freelancerom wystawienie FV bez konieczności zakładania własnej działalności gospodarczej. Musimy jednak pamiętać, że nie jest tak, iż wszystko na portalu useme.eu jest za darmo. W zamian za to, że daje nam on możliwość wystawienia faktury bez konieczności zakładania firmy, musimy liczyć się z tym, że będzie on pobierał prowizję od naszego wynagrodzenia. Dlatego też, jeśli podajemy w wybranym przez z nas zleceniu kwotę, należy uwzględnić w niej także i to, że zostanie od niej odliczona zarówno zaliczka na podatek dochodowy, jak również – wspomniana wcześniej prowizja należąca się platformie. Są to jednak bardzo niewielkie koszta związane z podjęciem pracy w domu.

Sami zatem widzicie, że możliwości, jeśli chodzi o pracę w domu, mamy naprawdę dużo. Wystarczy jedynie odpowiednio się rozejrzeć, aby wybrać dla nas takie rozwiązanie, które faktycznie okaże się najlepsze. Nie możemy jednak zapominać o tym, że praca w domu ma też swoje wady.Pamiętajmy, aby nie poświęcać całego naszego wolnego czasu na pracę w domu. Postępując w taki sposób, będziemy na bardzo prostej drodze do pracoholizmu, a ten – jak powszechnie wiadomo – został uznany za chorobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here