Rysowanie to bardzo przyjemna sprawa, doskonale uspokaja i daje bardzo fajne efekty, szczególnie gdy ma się jako takie zdolności. Jednak bardzo łatwo można skorzystać również z nauki rysunku. Jest wiele książek pokazujących w jaki sposób można coś narysować i wiele kursów rysowniczych. Rysujemy zwierzęta, pojazdy, budynki, place zabaw, miejsca rozrywki, pejzaże czy portrety. Czasami chcemy narysować słonia i wtedy musimy sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie – jak narysować słonia?
Rysowanie tego potężnego i dostojnego zwierzęcia nie jest trudne, wystarczy tylko spełnić wszystkie potrzebne warunki, krok po kroku a spojrzy na nas z naszej kartki, poczciwy słoń.
Najpierw powinniśmy namalować głowę słonia, z dokładnym uwzględnieniem trąby. Słoń ma trąbę, którą rysujemy razem z całym owalem jego głowy, potem dodajemy po prawej i o lewej stronie uszy słonia. Uszy słonia są wielkie, dlatego dorysowujemy do głowy dwa półkola, po każdej ze stron. Słoń ma ogromny tułów, z górnej części głowy zaczynamy rysować wielką kulę zakończoną małym ogonkiem. Ponieważ słoń przy całej swojej ogromnej posturze ma niewielki ogon. Na dole dorysowujemy dwie, a potem jeszcze dwie przeciwstawne kolumny, które mają być masywnymi nogami słonia. Tułów łączymy z głową, nie zapominając o dorysowaniu pyska, najlepiej otwartego. Niech nasz słoń głośno ryczy na powitanie.
Dobrze narysowany słoń ma oczy, kilka włosków na czubku głowy, gdzieniegdzie pomarszczenia oraz kitkę na końcu ogona.
Nasz słoń narysowany w omawiany sposób jest słoniem stojącym lub chodzącym. Ma wesoły uśmiech i raczej jest zwierzęciem bardzo pogodnym.
Słonia tak narysowanego możemy pokolorować. Słonie prawdziwe, takie, jakie spotykamy w zoo, są siwego koloru, my możemy dać wodze swojej fantazji i pokolorować swojego słonia na zielono, niebiesko lub nawet na różowo. Narysowanie słonia, krok po kroku nie nastręcza wiele trudności. Trzeba prowadzić linię prosto i pamiętać o wszystkich słonia szczegółach. Słonia można narysować w wersji leżącej, kiedy odpoczywa lub w wersji chodzącej. Małe dzieci, które pragną namalować słonia, najczęściej wykorzystują specjalne szablony do odrysowywania konturów tego potężnego zwierzęcia.
Narysowanie słonia lub odrysowanie słonia nie jest czymś specjalnie trudnym. Narysowany słoń może być początkiem bardzo ciekawych zabaw dla niektórych dzieci. Można go pokolorować, obkleić plasteliną, zrobić słonia w paski lub w kropki. Słoń jest zwierzęciem o bardzo dużej powierzchni, dlatego rysując jego kontury, potem możemy go dodatkowo ozdobić.
Słonia rysujemy, bazując na obrysie kuli i kulistych kształtów, jedynie wydłużamy trąbę i nogi robimy z walców. Wspomniane figury geometryczne pozwolą nam na wykonanie doskonałej sylwetki słonia. Ten słoń może być słoniem radosnym lub zmartwionym, naturalnym lub bajkowym, wszystko zależy od nas. W przypadku gdy staniemy się już mistrzami w rysowaniu słonia, możemy nauczyć się rysować inne zwierzęta i na kartce papieru możemy stworzyć całe zoo, według naszej interpretacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here