Poradnia flebologiczna

Choroby żył to obecnie jedne z bardziej popularnych schorzeń. Osoby, które ich doświadczają mogą odnaleźć pomoc w takich miejscach, jak klinika flebologii. Należy pamiętać o tym, że wczesne rozpoczęcie leczenia może uchronić pacjentów przed poważnymi powikłaniami. Ignorowanie objawów z tej kategorii może doprowadzić nawet do stanu zagrażającego życiu. Kiedy warto zgłosić się do centrum flebologii?

Co warto wiedzieć?

Każda klinika flebologii umożliwia leczenie schorzeń żylnych o różnym stopniu nasilenia. Można poddać się tam zabiegom usuwającym duże żylaki i poważne owrzodzenia. W ofercie tego typu placówek pojawiają się też sposoby na zwalczenie niewielkich problemów, które z czasem mogłyby stać się bardziej niebezpieczne. Decydując się na wizytę w poradni flebologicznej można liczyć też na porady dotyczące profilaktyki i zapobiegania takim chorobom. Prewencja może wiązać się ze zmianą trybu życia i spożywaniem określonych witamin. Lekarze mogą też doradzić zmianę garderoby, która zapobiegnie nadwyrężaniu żył w kończynach. Kto powinien zgłosić się do specjalisty?

Na jakie objawy zwrócić uwagę?

Poradnia flebologiczna przyjmuje nie tylko pacjentów z zaawansowanymi żylakami. Zgłosić się do niej powinny również osoby z objawami, które często są ignorowane. Należy do nich między innymi ociężałość nóg i często występujące mrowienie. Charakterystycznym znakiem świadczącym o rozpoczynających się problemach z żyłami są tzw. pajączki. Są to widoczne przez powierzchnię skóry rozgałęzienia żylne o czerwono-fioletowym kolorze. Mogą występować pojedynczo lub w skupiskach. Zwykle pojawiają się na powierzchni ud, łydek i w zgięciach kolan. Po zgłoszeniu się do Centrum flebologii można usunąć je nieinwazyjnie. Zastosowanie się do rad lekarzy na tym etapie może ochronić pacjentów przed poważnymi schorzeniami w przyszłości.

Skąd biorą się takie przypadłości?

Powszechnie uznaje się, że choroby żył dotyczą osób starszych. Należy jednak wiedzieć, że boryka się z nimi wiele osób poniżej 20. roku życia. Wpływ na ich rozwój ma nie tylko tryb życia, ale również czynniki genetyczne. Profilaktyczne wizyty w takich placówkach, jak poradnia flebologiczna mogą uchronić wiele osób przed stanami zagrażającymi zdrowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here