Piękne paznokcie... I co dalej?

Każda kobieta marzy o tym, by mieć piękne, zadbane dłonie. O skórę zatroszczyć możemy się same, stosując odżywcze kremy, które sprawią, że będzie ona zdrowa, nawilżona i aksamitna w dotyku. Na rynku znaleźć możemy nawet specjalne maski, po które warto sięgnąć, jeśli skóra naszych dłoni jest szczególnie zniszczona – najczęściej cierpimy na tego typu dolegliwości w okresie jesienno-zimowym. Dolegliwości, bowiem w takich sytuacjach problemem nie jest jedynie sam wygląd dłoni. Sucha, pozbawiona nawilżenia skóra zaczyna pękać, to zaś powoduje nieprzyjemne swędzenie, a w skrajnych sytuacjach nawet ból oraz krwawienie. Nie brzmi to zachęcająco, prawda? Właśnie dlatego bardzo ważne jest pamiętanie o codziennej pielęgnacji i stosowaniu kremów. W drogeriach dostępna jest bardzo szeroka gama produktów tego typu, dlatego każda z Was powinna znaleźć tam coś dla siebie. Jeśli jednak stojąc przed sklepową półką wypełnioną po brzegi tubkami z kremami czujecie się bezradne, skorzystajcie z pomocy pracującej w sklepie pani ekspedientki. Zaprezentuje Wam ona zalety każdego z produktów, dzięki czemu z całą pewnością łatwiej będzie Wam podjąć decyzję.

Gdy zadbamy już o skórę dłoni, warto z kolei skupić się na paznokciach. Tutaj możliwości mamy o wiele więcej, niż w przypadku wyżej wspomnianej pielęgnacji. Cześć z Was (w tym również ja) zapewne preferuje używanie klasycznych, tradycyjnych lakierów do paznokci. Są one bezpieczne dla paznokci, zaś gama oferowanych w sklepach kolorów jest naprawdę imponująca. Minusem jest to, iż po kilku dniach efekt nie jest już tak spektakularny jak na początku – lakier bowiem zaczyna odpryskiwać. Kobiety, dla których stanowi to problem, mogą zdecydować się na inne rozwiązania.

Jednym z nich są oczywiście tipsy, których zawodowe stylistki paznokci nie proponują już jednak zbyt często. Możemy jednak sprawić sobie takie tipsy same. Wcale nie jest to tak trudne przedsięwzięcie. Jak się za to zabrać? Przede wszystkim musimy udać się do drogerii. W większości z nich dostępne są gotowe zestawy, w skład których wchodzi komplet gotowych, już przyozdobionych plastikowych paznokci, klej oraz – zazwyczaj – pilniczek.

Po pewnym czasie pojawia się jednak podstawowe pytanie – jak ściągnąć tipsy? Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest oddanie się w ręce zawodowej kosmetyczki. Jeśli jednak zdecydujemy się pozbyć tipsów samodzielnie, w domowym zaciszu, musimy się zaopatrzyć w aceton oraz dobry pilnik. Za pomocą pilnika skracamy brzeg sztucznego paznokcia. Następnie przykładamy do niego namoczony acetonem wacik. Staramy się podwadzić pozostałą część paznokcia; robimy to jednak bardzo delikatnie, by nie uszkodzić naszej naturalnej płytki paznokcia.

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, iż po zdjęciu tipsów nie zastaniemy naszych paznokci w nienaruszonym stanie. Będą one prawdopodobnie bardzo zniszczone i słabe. Co może nam pomóc w tej sytuacji? Przede wszystkim musimy udać się do drogerii po pielęgnacyjną oliwkę do skórek i paznokci. Produkt taki znajdziemy w niemal każdym sklepie z kosmetykami, ceny wahają się w granicach 10-15 złotych. Powinnyśmy przede wszystkim przez pewien czas dać odpocząć swoim naturalnym paznokciom, traktując je jedynie bardzo obficie oliwką, która pomoże im wrócić do formy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here