Czym jest liposukcja laserowa

Medycyna estetyczna to dziedzina, która dynamicznie się rozwija. Dzięki temu mamy do dyspozycji coraz więcej mało inwazyjnych metod, które przynoszą bardzo satysfakcjonujące efekty. Przykładem takiego zabiegu jest liposukcja laserowa.

Kłopotliwy podbródek

Wbrew popularnym skojarzeniom, podwójny podbródek nie zawsze jest skutkiem nadmiaru kilogramów. Zdarza się, że pojawia się u osób bardzo szczupłych, dbających o sylwetkę. Może to wynikać z naturalnych procesów starzenia się skóry lub być po prostu predyspozycją genetyczną. Częstą przyczyną pojawiania się podwójnego podbródka są również wady postawy – niewłaściwa pozycja podczas korzystania z komputera, telefonu czy tabletu negatywnie wpływa na odcinek szyjny kręgosłupa, mięśnie twarzy i karku.

Oprócz działań profilaktycznych, takich jak dbanie o sylwetkę i postawę, możemy skorzystać z medycyny estetycznej. Liposukcja laserowa podbródka jest prostym i bezpiecznym sposobem na poprawę wyglądu okolic twarzy.

Czym jest liposukcja?

Tradycyjna liposukcja jest dość inwazyjną metodą kształtowania sylwetki. Polega na mechanicznym usunięciu tkanki tłuszczowej poprzez zastosowanie próżni. Przeprowadzenie takiego zabiegu wymaga znieczulenia ogólnego i wiąże się z hospitalizacją oraz dość długim okresem rekonwalescencji po operacji.

Alternatywą może być liposukcja laserowa. Pod wpływem energii laserowej komórki tłuszczowe uwalniają się – następuje redukcja nadmiaru tkanki w kłopotliwej okolicy. Taki zabieg stymuluje również fibroblasty do produkcji kolagenu, co ujędrnia skórę i przywraca jej elastyczność.

Liposukcja laserowa podbródka – zalety

Metoda laserowa jest mniej ryzykowna – nie zawsze chcemy lub możemy poddawać się znieczuleniu ogólnemu. Jest również tańsza, nie wymaga konsultacji anestezjologicznej i hospitalizacji. Proces oddzielenia tkanki tłuszczowej od innych struktur, takich jak naczynia krwionośne czy nerwy, przebiega stopniowo dzięki stymulacji komórek tłuszczowych. Dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia tych struktur, a sam zabieg jest bezbolesny.

Przez kilka dni po zabiegu należy nosić opatrunki oraz specjalną opaskę uciskową, która zapobiega gromadzeniu się płynu surowiczego w tkance podskórnej oraz wspomaga obkurczanie się skóry. Efekty są widoczne po kilku tygodniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here