Co zrobić, jeśli straciliśmy nadzieję na szybkie rzucenie palenia?

Rzucenie palenia bywa bardzo trudnym procesem dla wielu osób. Często zdarza się jednak, że po jakimś czasie bez przyjmowania nikotyny znowu sięgamy po papierosa lub żadna metoda rzucania palenia nie przynosi rezultatu. W takich chwilach bardzo łatwo jest stracić nadzieję na rzucenie palenia. Mimo to wciąż jest nadzieja dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się jak rzucić palenie i nie są to wcale specyfiki z apteki czy drogie terapie.

Jak rzucić palenie kiedy straciliśmy nadzieję?

Proces rzucania palenia to bardzo trudne psychicznie wyzwanie i nawet najtwardszym osobom zdarza się stracić kontrolę i sięgnąć po papierosa. Aby jednak pozbyć się poczucia zawodu i ponownie odzyskać nadzieję należy uzmysłowić sobie, że jesteśmy tylko ludźmi, a ludzkim jest mylić się i popełniać błędy. Najważniejsza jest śmiała decyzja i zdecydowane działania, dlatego koniecznie odpowiedzmy sobie na pytanie, kiedy zamierzamy rzucić palenie? Nie mówmy sobie, że zrobimy to jutro oraz nie namnażajmy przeszkód, ponieważ nigdy nie uda nam się pozbyć nałogu. Kolejnym krokiem jest skrupulatne notowanie, kiedy i w jakich okolicznościach sięgnęliśmy po papierosa. Pomoże nam to zrozumieć, jakie sytuacje wywołują chęć skorzystania z nałogu i jakich zdarzeń należy unikać, aby sukcesywnie rzucać palenie.

Metoda Allena Carra

Jeśli wciąż zastanawiamy się jak rzucić palenie, dobrym pomysłem może być skontaktowanie się ze specjalistami z skorzystanie z metody Allena Carra. Ta innowacyjna metoda rzucania palenia polega przede wszystkim na zrozumieniu przez pacjenta, że odstawiając papierosy będzie szczęśliwszy, bardziej zrelaksowany i skoncentrowany, niż gdy stosował medium uzależniające. Allen Carr wielokrotnie w przeszłości podejmował próby rzucenia palenia, aż w końcu opracował indywidualną metodę, która okazała się być skuteczna zarówno dla niego, jak i miliona pacjentów. Rzucanie palenia nie musi być trudne, a przy drobnej pomocy specjalistów może okazać się również skuteczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here