stylizacji brwi

Wszystkie doskonale wiemy, że doskonałą oprawę oka uzyskujemy poprzez podkreślenie brwi i rzęs. Przy stylizacji tych pierwszych niestety często popełniamy błędy, większość z nich nieświadomie. Wbrew pozorom o niewłaściwą pielęgnację brwi nie trudno, a nagminne błędy sprawiają, że coraz trudniej nam uzyskać zadowalające efekty.

Jak okiełznać niesforne brwi?

Niektóre z nas natura obdarzyła bujnymi brwiami, które niestety lubią się skręcać i wywijać we wszystkie strony. Takie niesforne włoski mogą powodować nie lada problem przy stylizacji. Ich okiełznanie na własną rękę staje się niekiedy niemalże niewykonalne. O ile z rana uda się je jakoś ułożyć, o tyle już do południa wracają w swój nieład, odbierając urodę.

Niesforne brwi można jednak okiełznać, stosując odpowiednią ich pielęgnację lub wybierając szybsze i skuteczne zabiegi w salonie kosmetycznym. Do takich zaliczamy między innymi laminowanie brwi, który pozwala na zmianę kształtu i kierunku wzrostu włosa. Dodatkowo zabieg dodaje włoskom blasku poprzez odpowiednie ich natłuszczenie. W efekcie uzyskujemy perfekcyjnie wyregulowane i ułożone brwi.

Jakie błędy często popełniamy przy stylizacji brwi?

Każda z nas popełnia błędy w stylizacji, które wpływają negatywnie lub utrudniają odpowiednie nałożenie makijażu. Jakie to błędy?

  1. Brak podcinania brwi – to jednak z podstawowych błędów, które popełnia dosłownie każdy, kto nie korzysta z usług salonów kosmetycznych. Kiedy udasz się na profesjonalne wyregulowanie brwi do salonu, szybko zauważysz, że kosmetyczka poza nadaniem im kształtu również przytnie Twoje włoski. W ten sposób wyreguluje ich długość, co przełoży się na łatwiejsze ich układanie.
  2. Brak regularnego szczotkowania brwi – o tym również zapominamy przy codziennej pielęgnacji oraz makijażu brwi. Tymczasem jeśli będziesz regularnie je szczotkować, wyrobisz „nawyk” prawidłowego wzrostu, a to przełoży się na łatwiejsze ich modelowanie.
  3. Zbyt mocno wydłużasz końcówkę – taki efekt dodaje sztuczności, ale niestety przez wiele kobiet jest praktykowany. Zbyt mocne wydłużenie końcówki nie jest wcale dobrym rozwiązaniem.
  4. Niezakrywanie prześwitów – to szczególnie problem dotyczący osób, które w przeszłości nadmiernie wyrywały brwi. W efekcie doprowadziło to do pojawienia się prześwitów, które warto zakryć np. kredką lub cieniem do brwi. Problem ten może dotyczyć także tych kobiet, które cierpią na naturalną rzadkość brwi.
  5. Nadajesz nienaturalnie kanciasty kształt – w trakcie regulowania brwi niezwykle ważne jest, aby uzyskać naturalne linie. Nadawanie silnie kanciastych kształtów nad wewnętrznym kącikiem oka sprawi, że brwi będą wyglądały jak narysowane. Pamiętaj o tym również w trakcie nakładania makijażu na brwi.
  6. Brak kształtu – niesforne brwi równie dobrze niszczą cały wizerunek, jak te bezkształtne. Odpowiednia regulacja brwi ma więc kolosalne znacznie dla wyglądu całej twarzy. Pamiętaj zatem o poprawnym ich regulowaniu.

Odpowiednia pielęgnacja brwi ma równie duże znaczenie, jak wszelkie inne zabiegi pielęgnacyjne wykonywane na twarzy czy innych częściach ciała. Aby zachować piękny wygląd, musimy dbać o każdy element naszej urody. Dzisiaj na szczęście wiele zabiegów możemy wykonać w profesjonalnych salonach, które dodatkowo oferują szereg ciekawych rozwiązań urodowych. Zmorą wielu kobiet są również worki pod oczami, które odbierają urodę i dodają lat. Dzisiaj można je jednak z łatwością usunąć za pomocą karboksyterapii. Więcej na temat tego zabiegu przeczytasz na http://mamapyta.pl/karboksyterapia-pomoze-pozbyc-sie-rozstepow-i-innych-problemow-skornych-sprawdz-co-musisz-o-niej-wiedziec/. Wbrew pozorom jest to bardzo uniwersalny zabieg, który pomaga na wiele problemów skórnych nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here