Ścianki szklane biurowe w nowoczesnych aranżacjach

Biuro to miejsce pracy, w którym wykonuje się tak naprawdę wiele różnych zadań. To nie tylko praca przy komputerze czy telefonie, ale niejednokrotnie również kontakt z klientami. Warto zadbać o to, aby pracownicy mieli dobre warunki do wykonywania zadań zawodowych. Odpowiednia organizacja biura to ważna sprawa

Dobrze zorganizowana przestrzeń biurowa

W jaki sposób dobrze zorganizować przestrzeń biurową? Odpowiednio ją podzielić. Można zrobić to szybko i efektywnie, wykorzystując do tego ścianki szklane biurowe dostępne na zamówienie. To właśnie takie ścianki służą do podzielenia dużej przestrzeni biurowej na mniejsze boxy pracownicze, w których każdy pracownik znajdzie więcej spokoju i skupienia.

W jakich miejscach można wykorzystać takie ścianki? Między innymi w biurach, w których udziela się kredytów, pożyczek, spotyka się z klientami, na przykład zawierając umowy. Poza tym ścianki wykorzystywane są również w przychodniach, szpitalach. Jednym słowem sprawdzą się w bardzo wielu miejscach.

Jak zaaranżować przestrzeń ze ściankami szklanymi?

Aby dobrze zaaranżować przestrzeń biurową z takimi ściankami, warto skonsultować się z architektem. To właśnie on zaproponuje funkcjonalne rozwiązania, dzięki którym boxy pracownicze będą miejscem sprzyjającym skupieniu się i wyciszeniu. Jednocześnie ze względu na to, że ścianki wykonane są ze szkła, osoba odpowiedzialna na przykład za nadzór, będzie miała wszystkich pracowników w zasięgu wzroku. Zwykle działa to bardzo mobilizująco i motywująca na ludzi.

Boksy pracownicze nie mogą mieć zbyt małej powierzchni, trzeba przestrzegać przepisów bhp, które mówią o tym, jaki powinien być metraż. Dzięki ściankom szklanym można stworzyć boxy dla pojedynczych pracowników, jak też wydzielić przestrzeń biurową na przykład dla dwóch lub trzech osób. Wszystko w zależności od organizacji pracy.

Montaż i demontaż ścianek szklanych

Ściany szklane są idealne do zrobienia naprawdę szybkiego i efektywnego remontu. Jednocześnie warto pamiętać również o tym, że można używać ich wielokrotnie, a zatem zdemontować i zaaranżować z nimi inną przestrzeń. To kolejny plus przemawiający za użyciem ścianek ze szkła w przestrzeni biurowej. Warto skontaktować się z dekoratorem wnętrz, powierzyć mu wykonanie planu aranżacji przestrzeni z takimi ściankami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here