Rękawiczki medyczne

Pandemia sprawiła, że dbamy o codzienną ochronę. Maseczki , rękawiczki i płyny dezynfekujące stały się naszą codziennością. Nie tylko pracownicy służby, zdrowia, gabinetów kosmetycznych i żłobków wyposażają się w rękawiczki bezpudrowe lub pudrowe kojarzone z wyposażeniem medycznym. Postaramy się pomóc odpowiedzieć na pytanie: jakie rękawiczki wybrać?

Lateks czy nitryl

Największą popularnością cieszą się rękawiczki bezpudrowe wykonane z lateksu. Stanowią naprawdę dobra ochronę i są najtańsze. Chronią skutecznie przed kontaktem dłoni z niebezpiecznymi substancjami, wydzielinami i chorobotwórczymi organizmami. Rękawiczki diagnostyczne, które są w podstawowym wyposażeniu karetek pogotowia to jeden z lepszych produktów ochronnych dla naszych rąk. Jest to produkt, który sprawdza się również w gabinetach stomatologicznych, weterynaryjnych, w kosmetologii, a nawet w gastronomii. Znak europejski widelca i kieliszka wskazuje na ich przeznaczenie do kontaktu z żywnością. Ten rodzaj rękawiczek bezpudrowych jest trochę grubszy, odporny na uszkodzenia. Warto zwrócić uwagę na teksturowane końcówki palców, które sprawiają, że praca w nich jest sprawna i wygodna. Komu nie polecać takich rękawiczek? Osobom, które maja delikatną skórę, skłonną do podrażnień.Alternatywą dla alergików są coraz bardziej popularne rękawiczki bezpudrowe wykonane z nitrylu. Wyróżnia je duża odporność na uszkodzenia, nie ścierają się łatwo. Jest to materiał wykorzystywany również do produkcji rękawiczek roboczych, skutecznie chroni przed przenikaniem jakichś szkodliwych substancji. Rękawiczki bezpudrowe nitrylowe nie przyklejają się do dłoni i dopasowują do jej kształtu.

Zasady bezpieczeństwa

Korzystając z rękawiczek bezpudrowych i pudrowych powinniśmy pamiętać zawsze o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Używać ich tylko jeden raz. Myć dokładnie ręce przed ich włożeniem i po ich zdjęciu. Wrzucać zużyte rękawiczki do odpowiedniego pojemnika na śmieci.Jeśli mamy skórę skłonną do podrażnień, wrażliwą na działanie różnych substancji absolutnie nie zdecydujemy się na rękawiczki wypełnione pudrem. Wybiorą je osoby, które chcą uchronić swoje dłonie przed potem. Używając takich rękawiczek dłużej myjemy ręce.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here