Klinika włosa

Przeszczep włosów Warszawa pomaga przywrócić włosy na głowie. Łysienie jest uwarunkowane genetycznie i niestety nie mamy na to żadnego wpływu.

Leczenie łysienia

Oczywiście można korzystać z preparatów i szamponów dostępnych bez recepty w aptekach, ale ich skuteczność nie jest potwierdzona, dlatego jest to raczej strata czasa. Klinika włosa Warszawa przeprowadza przeszczep włosów w bezpiecznych i sterylnych warunkach w odpowiednio do tego przygotowanym gabinecie. Przeszczep włosów wykonuje się, żeby dodać więcej cebulek włosowych w obszarach, gdzie ich brakuje. Włosy są pobierane z grubszej części skóry głowy i przeszczepiane w miejsca łysiejące. Na całym świecie aż 60% mężczyzn i 50% kobiet cierpi na problem wypadania włosów. Jest to naprawdę duży dyskomfort i może negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne. Dlatego wiele osób decyduje się na Przeszczep włosów Warszawa, mimo że jest to relatywnie duży wydatek. Koszty zabiegów potrafią sięgać nawet 10 tysięcy złotych, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Pierwszy przeszczep włosów został przeprowadzony w Japonii w 1939 roku.

Metody przeszczepów

Należy jednak mieć na uwadze, że przeszczepiono wtedy jedynie pojedyncze włosy na głowie. Później naukowcy opracowali metodę, która polegała na przeszczepianiu dużych kępek włosów. Obecnie stosuje się mikroprzeszczepy, które są najbardziej skuteczne ze wszystkich wyżej opisanych sposobów. Warto mieć na uwadze, że łysienie może tak naprawdę dotknąć wszystkich. Oczywiście znacznie bardziej narażeni są mężczyźni po 40 roku życia, ale może się to zdarzyć również wcześniej i nie da się na to w ogóle przygotować. Najczęściej występuje łysienie androgenowe, które jest nazywane także męskim i polega na tym, że mieszki włosowe przestają wytwarzać włosy. Warto dodać, że może to też dotyczyć kobiet. Łysienie androgenowe jest wywoływane przez dihydrotestosteron, czyli DHT. W niektórych miejscach brak owłosienia jest wrodzony i są to na przykład rzęsy lub łuki brwiowe. Terapia hormonalna cechuje się dużą skutecznością, ale nie zawsze daje pożądane efekty. Klinika włosa Warszawa jest popularna wśród pacjentów z całej Polski, ponieważ pracuje tu wykwalifikowana oraz doświadczona kadra lekarzy specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here