Jak zorganizować niezapomniane urodziny dla dziecka

Urodziny to niezmiernie ważny moment w życiu każdego dziecka. Maluchy już kilka miesięcy wcześniej zaczynają niecierpliwie oczekiwać tego dnia. Jak zorganizować urodziny dla dzieci, by były wyjątkowe i niezapomniane?

W domu czy na sali zabaw?

Organizując urodziny dla dzieci, należy w pierwszej kolejności zastanowić się, czy korzystniej będzie dla nas zorganizować je w domu, czy może w sali zabaw dla dzieci. Każda z tych propozycji ma swoje zalety, jak i wady.

Organizując urodziny dla dziecka w domu, trzeba wszystko samodzielnie zaplanować i wykonać. Należy zatroszczyć się o dekoracje, menu, zabawy oraz muzykę. Organizując urodziny dla dzieci w sali zabaw, nie trzeba mierzyć się z tyloma wyzwaniami. Sala będzie pięknie udekorowana a imprezę poprowadzi animator. W większości takich miejsc istnieje również możliwość zamówienia imprezy urodzinowej dla dzieci z pełnym wyżywieniem, co jest dużym ułatwieniem.

Trzeba liczyć się jednak z tym, że urodziny dla dzieci w sali zabaw wiążą się z większymi kosztami niż urodziny przygotowane samodzielnie w domu.

Jakie menu sprawdzi się na przyjęciu urodzinowym dla dzieci?

Słodycze na imprezie urodzinowej dziecka to podstawowy element jadłospisu. Muszą pogodzić się z tym wszyscy rodzice. Nie znaczy to jednak, że na stole muszą znaleźć się wyłącznie ciastka, żelki i chipsy. Warto poszukać ciekawych i może trochę zdrowszych pomysłów na urodzinowe menu.

Dzieci nie zawsze chętnie jedzą owoce, ale żaden maluch nie oprze się owocowym szaszłykom. Na długie patyczki należy nadziać truskawki, winogrono czy jabłko. Warto również wykorzystać owoce sezonowe.

Urodziny dla dzieci, które organizujemy latem koniecznie w swoim menu muszą mieć lody. Warto zrobić je samemu. Bardzo prostym sposobem na lody jest wykonanie sorbetów z samodzielnie zrobionych soków. Można również pokroić arbuza na trójkąciki i mocno je zmrozić. Takie lody na pewno zyskają uznanie w oczach wszystkich dzieci.

Żelki muszą znaleźć się na każdej imprezie urodzinowej. Ich zrobienie również jest dziecinnie proste. Można wykorzystać sok, coca colę czy herbatę. Do napoju wlewamy żelatynę, czekamy aż napęcznieje. Wszystko podgrzewamy, dobrze mieszając do momentu rozpuszczenia żelatyny. Następnie wlewamy w foremki do lodu. Na 100 g napoju dodajemy około 5 łyżeczek żelatyny. Sukces gwarantowany.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here