Dlaczego wybrać soczewki zamiast okularów

0
1637

Niemal każda osoba, która dowiaduje się, że ma wadę wzroku, zastanawia się co wybrać do jej skorygowania: soczewki czy okulary. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników – przedstawiamy więc najważniejsze argumenty za wyborem soczewek lub okularów.

Zalety soczewek kontaktowych

Rozważając kwestię wyboru: soczewki czy okulary, musimy przede wszystkim zastanowić się nad swoim trybem życia na co dzień. Jeśli zależy nam na utrzymaniu aktywności, wiele czasu poświęcamy na przykład na treningi joggingu na świeżym powietrzu czy gry zespołowe, weźmy pod uwagę, że soczewki kontaktowe są dużo wygodniejsze w takich sytuacjach. Niezależnie od warunków pogodowych gwarantują ostrość widzenia, nie parują pod wpływem zmian temperatury i nie są w stanie zmienić swojej pozycji na skutek nagłego ruchu ciała.

Soczewki kontaktowe dzięki nowoczesnym materiałom, które są obecnie wykorzystywane do ich tworzenia, gwarantują pełen komfort noszenia osobom długo pracującym przed monitorem komputera czy w klimatyzowanych pomieszczeniach. Łącząc zalety tworzywa hydrożelowego i hydrożelowo-silikonowego, nie powodują na powierzchni oka nieprzyjemnego uczucia suchości, na które narzekali użytkownicy dawniej produkowanych soczewek. Są tak delikatne w użytkowaniu, że praktycznie niewyczuwalne i mogą być bezpiecznie noszone przez cały dzień.

Soczewki są również wyjątkowo wygodne w użyciu dzięki swoim wersjom jednodniowym, które wyrzuca się po całym dniu noszenia lub dwutygodniowym, przechowywanym w specjalnym pojemniku i czyszczonym płynem dezynfekującym. Gwarantują piękny, naturalny wygląd i zdrowe oczy, niezależnie od wady, którą będą korygować.

Wybór między soczewkami kontaktowymi a okularami

Czy wobec tego okulary nie mają żadnych zalet? Wręcz przeciwnie – moda na nie sprawiła, że wiele osób wręcz decyduje się na zamówienie sobie eleganckich okularów ze szkłami o zerowych wartościach. Umiejętnie dobrane oprawki potrafią bowiem efektownie podkreślić rysy twarzy, a dla wielu osób okulary są do dzisiaj oznaką inteligencji. Jeśli chcemy korzystać w pełni z zalet zarówno soczewek kontaktowych, jak i okularów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich wymiennie, np. zakładając okulary do pracy czy przy wieczornym odpoczynku, a wybierając soczewki na sportowy trening lub eleganckie wyjście na imprezę. Sprawdź, jakie masz możliwości na stronie Acuvue.pl i wybierz sposób korygowania wady wzroku, który najbardziej odpowiada Twoim indywidualnym upodobaniom – dowiedz się więcej na: https://www.acuvue.pl/soczewki-i-okulary

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here