Szybkie opalanie

Lato ma się już ku końcowi, a ty dalej nie możesz pochwalić się piękną opalenizną? Spędzasz długie godziny na słońcu, jednak nie widać efektów, a twoja skóra zamiast złocistobrązowa, jest czerwona, bo opalasz się na „raczka”. Masz tylko kilka dni urlopu i chciałabyś wykorzystać je w pełni, by jeszcze długo po powrocie cieszyć się pięknie opaloną skórą? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałaś tak, ten tekst jest dla ciebie.

Jak szybko się opalić?

1) Skorzystaj z przyspieszacza/oliwki/wody:

Na rynku jest wiele preparatów, które przyspieszają proces opalania, a kosztują grosze, a jeżeli nie chcesz korzystać z takich preparatów, możesz je zastąpić zwykłą oliwką, która działa podobnie jak taki preparat. Jej minusem jest brak filtrów, więc nie siedź za długo na słońcu, żeby nie skończyło się poparzeniami. Jeżeli nie masz pod ręką ani przyspieszacza, ani oliwki, wystarczy zwykła woda (zarówno ta z basenu jak i morska). Nie wycieraj się po kąpieli, a kropelki wody na twoim ciele, zadziałają niczym lupa dla promieni słonecznych, przyspieszając proces opalania. Pamiętaj jednak, że tak samo jak w przypadku oliwki, nie masz wtedy na sobie żadnych filtrów, więc nie wystawiaj skóry na zbyt długie działanie słońca.

2) Sięgnij po suplementy diety:

Specjalnie przygotowane suplementy diety przygotują twoją skórę na proces opalania, w ich składzie najczęściej znajdziesz beta-karoten (naturalnie występujący na przykład w marchewce). Trzeba pamiętać jednak o tym, że takie preparaty działają doraźnie, więc na ich efekty trzeba czekać dość długo i brać je regularnie. Przyspieszą oczywiście proces opalania, ale najlepiej przyjmować je już od początku wakacji.

3) Postaw na ruch:

Opalanie na plaży, leżąc przysłowiowym „plackiem” może być nużące. Dużo przyjemniej jest opalać się w ruchu, poza oczywistymi plusami tego typu aktywności, opalisz się równomiernie. Poza tym nie będziesz zaprzątać sobie ciągle głowy opalaniem, bo zrobisz to niejako przy okazji.

4) Zrób peeling:

Przed planowanym opalaniem nie zapomnij zrobić peelingu, aby pozbyć się starego naskórka i pobudzić krążenie krwi. Dzięki temu twoja skóra lepiej zareaguje na przebywanie na słońcu i unikniesz także jej przesuszenia po słonecznych kąpielach. Najlepiej sprawdzą się naturalne peelingi z cukru (lub soli), kawy i oliwki, oleju kokosowego albo masła shea jako podstawy.

5) Odpowiednie nawadnianie organizmu:

Wystawianie ciała na promienie słoneczne może skutkować przesuszaniem skóry, ważne więc jest odpowiednie nawadniania organizmu. Planując opalanie, zaopatrz się przynajmniej w butelkę zwykłej wody, ale możesz też trochę urozmaicić swój napój poprzez dodanie do niego owoców bogatych w witaminę C (cytrusów, truskawek) lub wiórek z wnętrza kokosa.

6) Preparaty utrwalające opaleniznę:

Pamiętaj, aby po opalaniu posmarować ciało kremami lub balsamami utrwalającymi opaleniznę. Przedłużają one opaleniznę, tak byś mogła cieszyć się pięknym, złocistobrązowym kolorem jeszcze długo po urlopie.

Stosując powyższe rady masz szansę uzyskać piękny, zdrowy kolor opalenizny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here