Matka Polka Feministka

Moje wtorkowe popołudnia są bezdzietne, gdyż o 16:15 wymieniam się z moim mężem opieką nad Michaśkiem i pędzę do pracy, którą zaczynam o 17:00. To wszystko oznacza, że o 16:37 jestem w aucie i słucham Trójki. Nie tylko umila mi czas, ale też zawsze czegoś uczy, o czymś nowym informuje. O tej właśnie, wspomnianej przeze mnie godzinie, nadawana jest audycja Matka Polka Feministka, którą wszystkim wszystkim mamom szczerze polecam. Pani Joanna Mielewczyk porusza różne tematy – czasem zabawne, czasem zmuszające do refleksji, często edukujące, skłaniające do przemyśleń. Pamiętam wywiad z mamą, która w ostatnim miesiącu ciąży straciła synka, pamiętam wywiad z rodziną, w której tata przeszedł na urlop wychowawczy i pokonywał trudności z tym związane, pamiętam rozmowę mamy, która wychowuje córeczkę w duchu ateizmu, a także wywiad dotyczący porodów. Niektóre z tych tematów porusza się częściej, inne w ogóle,  a przecież to wszystko jest dookoła nas i o tym trzeba rozmawiać! Dlatego słuchajmy, spędzajmy mile czas i dowiadujmy się nowych rzeczy – polecam Matkę Polkę Feministkę w każdy wtorek!

Dziś znowuż słuchałam wywiadu z autorką bloga Mama Alergika Gotuje – MAG. Dla wielu i dzieci i rodziców alergia jest ogromnym problemem, a w wielu rodzinach wiedza na temat zdrowego odżywiania jest w powijakach. Nie ukrywam, że sama muszę się dużo nauczyć i w niektórych obszarach jestem jak tabula rasa, ale po dzisiejszej audycji z pewnością postaram się poznać i polubić tajniki zdrowego żywienia – żywienia, które nie uczula.  Poniżej link do dzisiejszego odkrycia, bloga mamy alergika – skarbnicy świetnych pomysłów kulinarnych i… wiedzy :)  http://mamaalergikagotuje.blogspot.com/

Za tydzień moja ostatnia podróż wtorkowa do pracy w tym roku akademickim, ale mam nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z MPF :)